UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 26 Листопад 2018 08:17

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл у Новоайдарській РДА

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл у Новоайдарській РДА

 

    Нещодавно інспектори Головного управління Держпраці у Луганській області провели засідання круглого столу у Новоайдарській районній адміністрації. Під час заходу його учасники обговорили такі теми, як «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру», «Відповідність засобів індивідуального захисту та промислового обладнання Технічним регламентам», «Легальна зайнятість», «Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

    Інспекторами Управляння з питань праці Головного управління було зазначено, що відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення».

    Звернено увагу на статтю 43 Конституції України, згідно якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

    Учасників заходу було проінформовано про переваги легальної зайнятості, що веде за собою забезпечення належних умов та оплати праці на рівні, встановленому державою та пенсійне забезпечення майбутнього.

    Так, статтею 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Під час обговорення цієї теми учасникам заходу також були наведені відміни трудового договору від договору цивільно-правового характеру (договір підряду).

    Розглядаючи тему «Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», інспектори Управління з питань праці звернули увагу присутніх на норми Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-12, в якому встановлено, що з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

    Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я осіб з інвалідністю.

    Законодавство не тільки передбачає обов’язок підприємств щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, але й встановлює вимоги до кількості осіб з інвалідністю, яких треба працевлаштувати роботодавцю, коли в нього працюють за основним місцем роботи 8 і більше осіб. Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», для підприємств установлюється нёорматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

    Головним державними інспектором сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління на виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці №3 від 14 грудня 2017 року «Про стан здійснення ринкового нагляду Державною службою України з питань праці» роз’яснив присутнім алгоритм взаємодії між Головним управлінням Держпраці у Луганській області, лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру».

    Також на круглому столі були обговорені наступні питання:

  • загальні питання щодо здійснення державного ринкового нагляду;
  • сфера відповідальності органів державного ринкового нагляду та перелік видів продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. за № 1069, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд;
  • вимоги до засобів індивідуального захисту та промислового обладнання, яке експлуатується підприємствами та організаціями, забезпечення їх відповідності Технічним регламентам;
  • участь органів державного ринкового нагляду у виявлені причин настання нещасних випадків виробничого характеру, в процесі розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці усім присутнім надані вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання щодо законодавства про державний ринковий нагляд. В результаті проведеного заходу сторони дійшли згоди щодо порядку та механізму повідомлень лікувально-профілактичними закладами про нещасні випадки невиробничого характеру, що сталися внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органів державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

Прочитано 592 раз Последнее изменение Понеділок, 26 Листопад 2018 08:21
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация