UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 22 Листопад 2018 06:44

Під час наради з працівниками КП «Новопсковжитло» обговорено вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків

Оцените материал
(2 голосов)

Під час наради з працівниками КП «Новопсковжитло» обговорено вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у луганській області протягом тижня – 14 по 21 листопада 2018р. проведено ряд превентивних заходів з охорони праці за участю представників підприємств.

    Так, 19 листопада головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі провів нараду з працівниками КП «Новопсковжитло».

    Під час заходу інспектор ГУ Держпраці наголосив, що порушення правил безпеки системи газопостачання значно підвищують ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу на виробництві та в побуті та довів до відома присутніх вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків, на які необхідно особливо звертати увагу під час підготовки до осінньо-зимового періоду та у зазначений період.

    Зокрема, присутнім була надана наступна інформація.

    Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

    При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів. При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

  • відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;
  • прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги); герметичність;
  • відокремленість;
  • наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
  • наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
  • справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
  • відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка, труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату.

    Після обговорення зазначеної інформації, інспектором ГУ Держпраці були озвучені роз’яснення з прикладами щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Проведення цього та подібних заходів дає змогу працівниками підприємств отримати актуальну та вичерпну інформацію від фахівців ГУ Держпраці у Луганській області щодо організації безпечного ведення тих чи інших видів робіт та набути необхідних знань з охорони праці для застосування їх у повсякденній роботі.

 

Прочитано 281 раз Последнее изменение Четвер, 22 Листопад 2018 06:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация