UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 09 Листопад 2018 13:35

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар для роботодавців м. Рубіжне

Оцените материал
(0 голосов)

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар для роботодавців м. Рубіжне

    Одним із напрямів діяльності Головного управління Держпраці у Луганській області є проведення системної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців, спрямованої на запобігання «тіньової» зайнятості населення та «тіньовій» заробітній платі.

    З цією метою 07 листопада 2018 року в Рубіжанському міському центрі зайнятості за участю інспекторів відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області разом з фахівцями пенсійного фонду України відбувся семінар з питань легалізації найманої праці.

    У семінарі прийняли участь понад 25 роботодавців міста, у тому числі фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю. В ході заходу вони отримали інформацію щодо наслідків нелегальної зайнятості для працівників й роботодавців, про порядок оформлення найманих працівників та нові поправки в законодавстві.

    Під час проведення заходу інспекторами Держпраці були розглянуті питання забезпечення дотримання соціальних гарантій, а саме – легальної зайнятості. Інспектори ГУ Держпраці зробили акцент на питаннях порушення трудового законодавства роботодавцями при оформленні трудових відносин.

    Увагу кожного роботодавця було звернуто на те, що за порушення вимог трудового законодавства до юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкованості та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, можуть бути застосовані заходи фінансової відповідальності. Розмір штрафів залежить від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у відповідному році. Враховуючи, що у 2018 році розмір мінімальної заробітної плати підвищився і становить з 01.01.2018, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», 3723 грн., змінилися і розміри штрафних санкцій, передбачених статтею 265 КЗпП України.

    Зокрема,  за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (30*3723 = 111 690 грн. за кожного працівника щодо якого скоєно порушення);
  • недопущення до проведення перевірки з вищезазначених питань - у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (100*3723 = 372300 грн.)

    Крім того, посадові особи підприємств, установ та організацій, винні у скоєнні порушенні законодавства про працю, несуть адміністративну та дисциплінарну відповідальність, згідно чинного законодавства.

 

Прочитано 506 раз Последнее изменение П'ятница, 09 Листопад 2018 13:38
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация