UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 05 Листопад 2018 13:26

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл у Сватівській районній державній адміністрації

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели круглий стіл у Сватівській районній державній адміністрації

   

    Головними державними інспекторами Головного управління Держпраці у Луганській області відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг сектору ринкового нагляду 30 жовтня 2018 року було проведено круглий стіл у Сватівській районній державній адміністрації.

    Захід відбувся в рамках продовження фахівцями Головного управління проведення заходів, спрямованих на налагодження співпраці з лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» та на виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці №3 від 14 грудня 2017 року «Про стан здійснення ринкового нагляду Державною службою України з питань праці».

    На круглому столі з представниками районної державної адміністрації, лікувально-профілактичних закладів, представники підприємств, установ та організацій району інспекторами Головного управління були обговорені наступні питання:

  1. Загальні питання щодо здійснення державного ринкового нагляду.
  2. Сфера відповідальності органів державного ринкового нагляду та перелік видів продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. за № 1069, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд.
  3. Взаємодія між органами державного ринкового нагляду, лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями, в рамках «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270.
  4. Вимоги до засобів індивідуального захисту та промислового обладнання, яке експлуатується підприємствами та організаціями, забезпечення їх відповідності Технічним регламентам.
  5. Участь органів державного ринкового нагляду у виявлені причин настання нещасних випадків виробничого характеру, в процесі розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Окрему увагу було приділено вимогам до засобів індивідуального захисту та відповідальності за закупівлю засобів індивідуального захисту, які не відповідають вимогам технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 761 від 27.08.2008 р. Присутнім було роз’яснено, що відповідно до п. 3.1 «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту», затвердженого Наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 за N 53, придбання засобів індивідуального захисту здійснюється у суб'єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці усім присутнім надані вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання щодо законодавства про державний ринковий нагляд. В результаті проведеного заходу сторони дійшли згоди щодо порядку та механізму повідомлень лікувально-профілактичними закладами про нещасні випадки невиробничого характеру, що сталися внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органів державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

 

Прочитано 311 раз Последнее изменение Вівторок, 06 Листопад 2018 06:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация