UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 30 Жовтень 2018 06:58

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар для роботодавців м. Сєвєродонецька щодо оформлення строкового трудового договору з працівниками

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар для роботодавців м. Сєвєродонецька щодо оформлення строкового трудового договору з працівниками

    26 жовтня 2018 року в консалтинговому центрі на базі Сєвєродонецького міського центру зайнятості фахівцями Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області спільно з представниками Управління Пенсійного фонду України у місті Сєвєродонецьку проведено семінар для роботодавців міста Сєвєролонецька.

    Під час заходу посадовими особами Головного управління Держпраці у Луганській області були надані роз’яснення щодо оформлення строкового трудового договору. Було зазначено, що підставами для укладення строкового трудового договору відповідно статті 23 КЗпП є:

— характер виконуваної роботи;

— умови виконання роботи;

— інтереси працівника;

— інші випадки, передбачені законодавчими актами.

    Працівники, прийняті за строковим трудовим договором, мають ті ж самі права, що й працівники, які працюють безстроково.

    Цим договором на працівників повністю поширюється право на щорічну відпустку, яка становить 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік (ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР), а також на всі інші види відпусток, включаючи щорічні додаткові відпустки, всі види соціальних відпусток, додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, відпустки без збереження заробітної плати тощо.

    Переведення, переміщення, зміна істотних умов праці, застосування заохочень і дисциплінарних стягнень щодо «строкових» працівників відбуваються відповідно до вимог законодавства, так само як і для працівників, які працюють за безстроковим трудовим договором.

    Працівники, які працюють за строковим трудовим договором, користуються правом на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

    На «строкових» працівників в обов’язковому порядку ведуться трудові книжки. При цьому запис про прийняття на роботу не має містити вказівки про строковий характер трудового договору. У графі 3 «Відомості про роботу» трудової книжки записується тільки посада та підрозділ, до якого приймається працівник

    Строковий трудовий договір, як і безстроковий, оформлюється згідно з вимогами статті 24 КЗпП. Він може укладатися як письмово, так і усно. Додержання письмової форми є обов’язковим лише у випадках, перелічених у частині першій статті 24 КЗпП.

    Допуск до роботи за укладеним строковим трудовим договором після видання наказу роботодавця про прийняття працівника на роботу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби відповідно до постанови КМУ від 17 червня 2015 р. № 413.

    Також в ході семінару присутнім були надані роз’яснення щодо відповідальності роботодавця за неналежне дотримання законодавства України. Особливу увагу при цьому було приділено неприпустимості допущення працівників до роботи без оформлення трудових договорів та відповідальності, яка передбачена за використання праці неоформлених працівників законодавством України.

 

Прочитано 520 раз Последнее изменение Вівторок, 30 Жовтень 2018 07:03
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация