UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 30 Жовтень 2018 06:41

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл у Попаснянський РДАи

Оцените материал
(3 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл у Попаснянський РДА

    На виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці №3 від 14 грудня 2017 року «Про стан здійснення ринкового нагляду Державною службою України з питань праці», сектором ринкового нагляду Головного управління продовжено проведення заходів, спрямованих на налагодження співпраці з лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру».

    Так, 26 жовтня 2018 року головними державними інспекторами сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено круглий стіл у Попаснянській районній державній адміністрації. В заході взяли участь представники адміністрації, лікувально-профілактичних закладів, а також представники підприємств, установ та організацій.

    На круглому столі інспекторами сектору ринкового нагляду були висвітлені наступні питання:

  1. Загальні питання, щодо здійснення державного ринкового нагляду.
  2. Сфера відповідальності органів державного ринкового нагляду та перелік видів продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. за № 1069, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд.
  3. Взаємодія між органами державного ринкового нагляду, лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями, в рамках «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270.
  4. Вимоги до засобів індивідуального захисту та промислового обладнання, яке експлуатується підприємствами та організаціями, забезпечення їх відповідності Технічним регламентам.

   Після розгляду цих питань, інспектори ГУ Держпраці надали додаткові роз’яснення щодо тих аспектів законодавства про державний ринковий нагляд, з яких у присутніх виникли додаткові питання.

   За результатами обговорення зазначеної інформації сторони дійшли згоди щодо порядку та механізму повідомлень лікувально-профілактичними закладами про нещасні випадки невиробничого характеру, що сталися внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органів державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

    В свою чергу, головний державний інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області яка ознайомила присутніх з інформацією щодо стану травматизму у 2018році в цілому по Україні та зокрема по Луганській області. Спільно з учасниками круглого столу були детально розглянуті обставини нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися у 2018році на підприємствах Луганської області, причини настання нещасних випадків та заходи щодо їх усунення в подальшому.

    Також головний державний інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму розповіла представникам підприємств про алгоритм дій керівництва підприємства у разі настання нещасного випадку на виробництві, звернувши увагу присутніх на можливість звернення до відповідного інформаційно-консультативного пункту Головного управління Держпраці у Луганській області, де юридичні та фізичні особи мають можливість отримати консультацію з питань охорони праці та порядку розслідування нещасного випадку.

 

Прочитано 426 раз Последнее изменение Вівторок, 30 Жовтень 2018 13:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация