Версия для печати
Понеділок, 29 Жовтень 2018 18:36

У м. Кремінна відбулось виїзне засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

Оцените материал
(14 голосов)

У м. Кремінна відбулось виїзне засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

    За інформацією Державної служби України з питань праці, з початку 2018 року в Україні спостерігається суттєве зростання рівня виробничого травматизму на підприємствах агропромислового комплексу, в організаціях і установах соціально-культурної сфери.

   Головним управлінням Держпраці у Луганській області ініційовано проведення виїзного засідання колегії у м. Кремінна з питання «Подолання виробничого травматизму та організація охорони праці для підприємств агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери». Захід відбувся за участю представників Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, керівників та інженерів з охорони праці підприємств агропромислового комплексу, соціально-культурної сфери.

    В ході засідання колегії начальник відділу АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління доповів присутнім, що на підприємствах Луганської області спостерігається зростання кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом (23 випадків за 9 місяців 2018 року проти 16 випадків за відповідний період 2017 року). Зростанню рівня виробничого травматизму в АПК, СКС насамперед сприяють: відсутність або недостатній контроль з боку керівників вищої та середньої ланки за дотриманням працівниками виробничої та трудової дисципліни; низька якість проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці працівникам, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки; призначення в порядку сумісництва на посаду інженера з охорони праці осіб без відповідної кваліфікації.

    Начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління проінформував про стан виконання Головним управління Держпраці у Луганській області вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30 листопада 2011 року №1232.

    Заступник генерального директора з охорони праці ПрАТ «СГВФ «Агротон» поділилася з учасниками засідання досвідом організації системи управління охороною праці на підприємстві. Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпечне проведення робіт та механізаторів – безпосередніх виконавців робіт з підвищеною небезпекою. Під час проведення весняно-польових і збиральних робіт найчастіше (понад 40%) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах. Причинами настання цих нещасних випадків є: порушення трудової і виробничої дисципліни, Правил дорожнього руху, вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання.

    Заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Луганській області довів до відома присутніх, що в 2018 році Управлінням Укртрансбезпеки у Луганській області взято до обліку 11 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими, що сталися на території Луганської області з транспортними засобами автомобільних перевізників-ліцензіатів Луганської області. Причини скоєння дорожньо-транспортних пригод: порушення Правил дорожнього руху водіями – 5; порушення Правил дорожнього руху пасажиром, пішоходом, велосипедистом – 6. Доповідач нагадав, що для усунення ризиків виникнення дорожньо-транспортних пригод під час ведення господарської діяльності автомобільний перевізник повинен: утримувати транспортні засоби в належному технічному стані; забезпечувати контроль технічного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства та інші.

    Значна частина засідання колегії була приділена проблематиці незадекларованої праці, легалізації зайнятості населення та детінізації економіки, атестації робочих місць за умовами праці та організації і проведенню медоглядів працівників агропромислового комплексу і соціально-культурної сфери.

    Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області зауважив, що на Луганщині до ризикових найчастіше належать фермерські господарства, перевізники, будівельники, підприємства торгівлі і сфери послуг і закликав підприємців до добровільного усунення порушень законодавства про працю, не чекаючи перевірок контролюючих органів.

    Протягом засідання посадові особи Головного управління Держпраці у Луганській області надалі вичерпні відповіді на запитання присутніх.

    У заключному слові, перед обговоренням та прийняттям рішень колегії, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Луганській області наголосив, що «Головне управління Держпраці у Луганській області залишається переконаним прихильником ведення двостороннього діалогу між підприємцями та органами державного нагляду, бо лише за умови зміцнення такої співпраці можливо виконати наше спільне завдання – зробити підприємства агропромислового сектору та соціально-культурної сфери більш безпечними та успішними».

    Наприкінці заходу за особистий внесок у стан промислової безпеки регіону керівники агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери: ПрАТ "СВФ "Агротон", СТОВ Агрофірма «Калмичанка», СТОВ «Краснянське», Кремінського професійного ліцею, КУ «Кремінське районне територіальне медичне об’єднання», відділу освіти Новопсковської районної державної адміністрації, були відзначені почесною грамотою Головного управління Держпраці у Луганській області.

 

Прочитано 768 раз Последнее изменение Середа, 31 Жовтень 2018 13:47
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии