UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 29 Жовтень 2018 11:49

За участю інспектора ГУ Держпраці відбулась спільна нарада у ТОВ «НВП «Зоря»

Оцените материал
(0 голосов)

За участю інспектора ГУ Держпраці відбулась спільна нарада у ТОВ «НВП «Зоря»

    Нещодавно на базі Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Зоря» (м. Рубіжне) була проведена спільна нарада за участю головного державного інспектора відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області, страхового експерта з охорони праці Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, головного спеціаліста відділу з мобілізаційної роботи, цивільного захисту та сприяння правоохоронним органам Рубіжанської міської ради, заступника директора з охорони праці та спеціального режиму ТОВ «НВП «Зоря» та інженерно-технічних працівників підприємства.

    Під час наради її учасники розглянули наступні питання:

  1. Стан виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, в установах та організаціях, зареєстрованих у Рубіжанському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Луганській області, за 9 місяців 2018 року;
  2. Нові розробки та перспективи розвитку в галузі охорони праці у ТОВ «НВП «ЗОРЯ»;
  3. Робота з навчання та перевірки знань з питань охорони праці, яка проводиться Рубіжанською міською радою;
  4. Профілактика виробничого травматизму.

    По першому питанню виступила страховий експерт з охорони праці Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області. Вона зазначила, що одним із основних показників стану охорони праці на підприємстві є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. Проведений аналіз виробничого травматизму свідчить про наступне.

    За 9 місяців 2018 року до Рубіжанського відділення управління надійшло 6 повідомлення про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 6 осіб, випадків із смертельним наслідком не зареєстровано. За 9 місяців 2018 року в порівнянні з 9 місяцями 2017 року кількість страхових нещасних випадків зменшилась з 8 до 3.

    Професійних захворювань за 9 місяців 2018 року не зареєстровано, але з метою попередження росту професійних захворювань увага повинна приділятися контролю за своєчасним та якісним проведенням медичних оглядів працівників, виявленню на ранніх стадіях профзахворювань та зменшенню чинників шкідливого впливу на організм працюючих і вивільнення працівників з шкідливих і важких умов праці.

    По другому питанню виступив заступника директора з охорони праці та спеціального режиму ТОВ «НВП «Зоря». Він доповів, що цього року на підприємстві впроваджені 10 кардинальних правил охорони праці і промислової безпеки, порушення яких спричиняє за собою дисциплінарні стягнення аж до звільнення з підприємства. Кардинальні правила – це зведення основних правил, які повинні знати всі, дотримуватися їх завжди. 

    Також введений в дію система "АБВР" - аналіз безпеки виконання робіт для кожного працівника. Працівник зобов'язаний і має право: проводити АБВР перед початком будь-якої роботи, відмовитися від виконання роботи, якщо вона не може бути виконана безпечно, вимагати проведення АБВР спільно з керівником, при виникненні розбіжностей з керівником - звертатися в службу охорони праці, зупинити роботу при виникненні небезпечної ситуації і провести повторний АБВР. Ця система дозволить обдумано виконувати будь-яку роботу, при цьому мінімізувавши ризики травмування.

    По третьому питанню виступив головний спеціаліст відділу з мобілізаційної роботи, цивільного захисту та сприяння правоохоронним органам Рубіжанської міської ради. Він розповів, що виконавчими органами Рубіжанської міської ради відповідно до статті 18 закону України «Про охорону праці» у місті Рубіжне щороку організовуються навчання з загальних питань охорони праці для суб’єктів господарювання міста, посадових осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

    Протягом звітного періоду проведено навчання трьох груп у кількості 97 осіб та перевірка знань з питань охорони праці. Планується перед початком опалювального сезону провести у місті навчання та перевірку знань робітникам підприємств міста та фізичним особам-підприємцям навчання на тему «Правила безпеки систем газопостачання».

    По четвертому питанню порядку денного доповідав інспектор ГУ Держпраці, який нагадав присутнім про можливість звернення керівництва та працівників підприємства до консультаційного центру з питаннями в галузі охорони праці. Найбільш повну і оперативну інформацію з питань охорони праці можна отримати на сторінках Державної служби України з питань праці або Головного управління на відповідних офіційних сайтах та сторінках у соціальній мережі «Фейсбук».

    Інспектор наголосив, що аналізуючи причини нещасних випадків на підприємствах під час виконання робіт підвищеної небезпеки видно, що більшості з них можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів. Одним з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечним методам виконання робіт. Основним нормативно-правовим актом з охорони праці, що регламентує процес навчання та перевірки знань, є «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» НПАОП 0.00-4.12-05.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасники наради постановили наступне:

  1. Поліпшувати існуючій рівень та стан охорони праці на підприємстві.
  2. Дотримуватися своєчасного проведення:

- інструктажів з охорони праці;

- навчання персоналу, залученого до роботи підвищеної небезпеки;

- моніторингу за станом ЗІЗ та колективного захисту працівників.

    3. Працівникам, що виконують роботи підвищеної небезпеки підвищити увагу, обережність і відповідальність при виконанні даних видів робіт.

    4. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів. 

 

Прочитано 344 раз Последнее изменение Понеділок, 29 Жовтень 2018 11:52
Автор

Автор-редактор статей

Последнее от Автор

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация