UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 29 Жовтень 2018 06:31

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар у Старобільському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

За участю інспекторів ГУ Держпраці відбувся семінар у Старобільському центрі зайнятості

 

    24 жовтня 2018 року в Старобільському міському центрі зайнятості за участю головних державних інспекторів відділів державного нагляду у сфері трудових відносин та додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області відбувся семінар з посадовими особами підприємств, установ та організацій міста та з фізичними особами - підприємцями відбувся семінар на тему: «Легальна зайнятість».

    Під час семінару інспекторами ГУ Держпраці було зазначено, що відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення».

    Звернено увагу присутніх на статтю 43 Конституції України, згідно якої кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

    Фахівцями Управління з питань праці Головного управління було проінформовано представників суб’єктів господарювання про переваги легальної зайнятості та надані роз’яснення щодо наступних статей Кодексу законів про працю.

    Статтею 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Відповідно статті 27 КЗпП України визначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців. До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

    Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

    Також в ході семінару були наведені відміни трудового договору від договору цивільно-правового характеру (договір підряду).

    Поняття договору підряду визначене у статті 837 Цивільного кодексу України. А саме, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.

    За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

    Наприкінці свого виступу інспектори ГУ Держпраці у Луганській області звернули увагу учасників семінару на статтю 265 Кодексу законів про працю України, в якій зазначені фінансові санкції за порушення трудового законодавства.

Прочитано 455 раз Последнее изменение Понеділок, 29 Жовтень 2018 06:35
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация