UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 26 Жовтень 2018 05:48

Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт обговорено під час семінару з працівниками Попаснянський ВРЗ

Оцените материал
(0 голосов)

Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт обговорено під час семінару з працівниками Попаснянський ВРЗ

 

    З 18 по 24 жовтня 2018 року фахівці відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Так, 24 жовтня з посадовими особами ТДВ «Попаснянський ВРЗ» було проведено семінар щодо правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт.

    Напочатку заходу інспектори ГУ Держпраці зазначили, що під час вантажно-розвантажувальних робіт необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт НПАОП 0.00-1.75-15. Такі роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт.

    Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен:

 • визначити спосіб навантаження і розвантаження;
 • зробити розміщення робочої сили;
 • перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту;
 • встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом;
 • провести інструктаж працівникам перед початком робіт.

    Перед підйомом і переміщенням вантажів повинні бути перевірені:

 • справність вантажозахоплювальних пристроїв;
 • наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності;
 • стійкість вантажу і правильність його стропування;
 • відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.

    При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється. Переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники, забороняється. У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт. Після закінчення та у перерві між роботами, вантаж, вантажозахоплювальні пристрої та механізми не повинні залишатися в піднятому положенні.

 •     Вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються вручну, повинні проводитися з дотриманням норм, які обмежують підйом і перенесення важких речей відповідно до вимог нормативно-правових актів:
 • підйом і переміщення вантажів із чергуванням з іншою роботою (до 2-х разів на годину) жінкам - 10 кг;
 • переміщення вантажів постійно протягом робочого дня жінкам - 7 кг; чоловікам - до 30 кг;
 • сумарна маса вантажу, що переміщується протягом кожної години робочого дня, не повинна перевищувати для жінок: з робочої поверхні - 350 кг, з підлоги - 175 кг.

    У масу переміщуваного вантажу включається маса тари і упакування. При переміщенні вантажу на візках або в контейнерах зусилля, що прикладається, не повинно перевищувати 10 кг. Підйом вантажу масою більше 50 кг необхідно виконувати не менше ніж двома працівниками. Підйом вантажу з укладанням у штабель вручну не повинен перевищувати 2 м для чоловіків і 1,5 м для жінок. Висота штабелів або стелажів при ручному укладанні металопрокату не повинна перевищувати 1,5 м.

    Окрім зазначеного семінару, протягом вказаного вище періоду фахівці відділу провели 4 наради, 5 семінарів та 1 лекцію. Під час проведення цих заходів з працівниками підприємств обговорювалися саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці у Луганській області завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

Прочитано 628 раз Последнее изменение П'ятница, 26 Жовтень 2018 05:51
Автор

Автор-редактор статей

Последнее от Автор

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация