UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 25 Жовтень 2018 12:35

До уваги суб’єктів господарювання

Оцените материал
(1 Голосовать)

До уваги суб’єктів господарювання

    Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 48 внесені зміни, до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 “Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства” і від 26 жовтня 2011 р. № 1107 “Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки” (далі – Порядок), які набрали чинності з 08 лютого 2018 року.

   Виробництво (виготовлення) використання, переробка, розподіл, зберігання, транспортування, застосування, утилізація та знешкодження вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 "Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки" відноситься до п. 3 Переліку видів робіт підвищеної небезпеки Додатку 2 Порядку (На ці роботи суб’єкт господарювання повинен отримати Дозвіл).

   Устатковання, пов’язане з виробництвом (виготовленням), використанням, переробкою, розподілом, зберіганням, транспортуванням, застосуванням, утилізацією та знешкодженням вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 956 "Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки" (далі – Постанова 956) відноситься до п. 1 Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки Додатку 3 Порядку (На це устатковання суб’єкт господарювання повинен отримати Дозвіл).

    Відповідно до п. 1 Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки затвердженого Постановою КМУ від 11.07.2002р. № 956 (далі - Порядок), дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об'єкти, де можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини (далі – потенційно небезпечні об’єкти).

    Відповідно п. 3 суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один потенційно небезпечний об’єкт чи який має намір розпочати будівництво такого об’єкта, організовує проведення його ідентифікації.

    Відповідно п. 18 Порядку суб'єкт господарювання складає повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки за формою ОПН-1 і надсилає його у двотижневий термін відповідним територіальним органам Держпраці та іншим контролюючим органам.

   Згідно п. 28 Порядку суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасне, повне і достовірне проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки.

    Головне управління має право на видачу дозволу тільки за наявності документів, підтверджуючих ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки за формою ОПН-1.

Нормативи

            Порогових мас небезпечних речовин за категоріями   

Номер

категорії

Найменування категорії небезпечних речовин

Порогова

маса, тонн

Групи, до яких може бути віднесена речовина відповідної категорії

1 клас

2 клас

1

Горючі (займисті) гази

200

50

1, 2

2

Горючі рідини

50 000

5 000

2

      У разі відсутності результатів ідентифікації за формою ОПН-1, суб’єкти господарювання повинні прийняти заходи до виконання вимог Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки» від 18 січня 2001 року N 2245-III та Постанови КМУ від 11 липня 2002 р. № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки» та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність об'єктів підвищеної небезпеки та визначають правові, економічні, соціальні та організаційні основи діяльності, пов'язані з об'єктами підвищеної небезпеки.

    Зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, здійснюються роботодавцем на підставі Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яка подається за місцезнаходженням суб’єкта господарювання або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

    Відомості про видані та анульовані дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Головне управління оприлюднює шляхом її розміщення на веб-сайті http://dozvil.ndiop.kiev.ua/ в інформаційній системі «Реєстр дозволів», тобто, вони знаходяться у відкритому доступі.

    До Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки Луганської області внесено – 327 об’єктів, на території підконтрольній державній владі України - 186 об’єктів, в тому числі заправних станцій – 70 об’єктів.

 

Прочитано 508 раз Последнее изменение Четвер, 25 Жовтень 2018 12:38
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация