UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 25 Жовтень 2018 11:29

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл у Новопсковській РДА

Оцените материал
(2 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл у Новопсковській РДА

    На виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці №3 від 14 грудня 2017 року «Про стан здійснення ринкового нагляду Державною службою України з питань праці», Головним управлінням Держпраці у Луганській області (далі – Головне управління) продовжено проведення заходів, спрямованих на налагодження співпраці з лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. за № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру».

    Так, 24 жовтня 2018 року головними державними інспекторами сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління було проведено круглий стіл у Новопсковській районній державній адміністрації. В заході взяли участь представники адміністрації, лікувально-профілактичних закладів, а також представники підприємств, установ та організацій, голови сільських та селищних рад району.

    На круглому столі інспекторами Головного управління були висвітлені наступні питання:

  1. Загальні питання щодо здійснення державного ринкового нагляду.
  2. Сфера відповідальності органів державного ринкового нагляду та перелік видів продукції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. за № 1069, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд.
  3. Взаємодія між органами державного ринкового нагляду, лікувально-профілактичними закладами та районними державними адміністраціями, в рамках «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001р. за № 270.
  4. Вимоги до засобів індивідуального захисту та промислового обладнання, яке експлуатується підприємствами та організаціями, забезпечення їх відповідності Технічним регламентам.
  5. Участь органів державного ринкового нагляду у виявлені причин настання нещасних випадків виробничого характеру, в процесі розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    Окрему увагу було приділено вимогам до засобів індивідуального захисту та відповідальності за закупівлю засобів індивідуального захисту, які не відповідають вимогам технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 761 від 27.08.2008р. Присутнім було роз’яснено, що відповідно до п. 3.1 «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» затвердженого Наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 за N 53, придбання засобів індивідуального захисту здійснюється у суб'єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що засоби індивідуального захисту, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

    Наприкінці круглого столу присутнім були надані вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання щодо законодавства про державний ринковий нагляд. В результаті проведеного заходу сторони дійшли згоди щодо порядку та механізму повідомлень лікувально-профілактичними закладами про нещасні випадки невиробничого характеру, що сталися внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органів державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

 

Прочитано 332 раз Последнее изменение Четвер, 25 Жовтень 2018 11:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация