UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 24 Жовтень 2018 07:34

Фахівці ГУ Держпраці провели круглий стіл у відділі освіти Новопсковської райдержадміністрації

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели круглий стіл у відділі освіти Новопсковської райдержадміністрації

    Для попередження виникнення нещасних випадків та аварій під час проведення опалювального сезону і експлуатації котелень фахівцями відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами спільно з фахівцями відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно було проведено круглий стіл у відділі освіти Новопсковської райдержадміністрації.

    Участь в круглому столі взяли директори шкіл та дошкільних закладів Новопсковського району. В ході заходу його учасники розглянули низку питань щодо попередження виробничого травматизму, фахівці ГУ Держпраці довели до слухачів причини, наслідки, фактори та критерії організації роботи з питань охорони праці і профілактики виробничого травматизму.

    Найчастішими причинамими травматизму на виробництві є наступні причини:

  • порушення стандартів безпеки та відсутність дієвих механізмів притягнення посадових осіб до відповідальності за недотримання вимог безпеки праці та безпечності промислової продукції;
  • недосконалість форм і методів роботи працівників з питань забезпечення особистої безпеки і культури праці при користуванні небезпечною для людини технікою, паливом, електроенергією тощо;
  • зниження відповідальності та вимогливості посадових осіб щодо контролю за дотриманням норм та правил безпеки праці і допуск до роботи працівників у нетверезому стані;
  • недоліки в конструкції машин та обладнанні;
  • недостатня наявність коштів, в тому числі коштів на фінансування програм з питань охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху.

    Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

    Власник або уповноважений ним особа, повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників.

    Окремо в ході круглого столу було розглянуте питання дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень і котельного обладнання. Присутніх було ознайомленно зі змінами в закнодавсті з охорони праці (наказ Міністерства соціальної політики від 05.03.2018 № 333 «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»), розглянуто сферу поширення зазначених Правил, вимоги щодо модифікації (реконструкції) обладнання під тиском, вимоги щодо організації безпечної експлуатації. Учасники круглого столу обговорили ряд аспектів процедури аварійної зупинки обладнання, обговорили обов’язки та відповідальність працівників за порушення законодавства з охорони праці.

 

Прочитано 366 раз Последнее изменение Середа, 24 Жовтень 2018 07:37
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация