UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 11 Жовтень 2018 11:36

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі на тему «Праця молоді», який відбувся у Лисичанському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі на тему «Праця молоді», який відбувся у Лисичанському центрі зайнятості

    10 жовтня 2018 року у Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар «Праця молоді» за участю інспекторів відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування та відділу державного нагляду у сфері гігієни праці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Під час проведення заходу інспекторами Держпраці було розглянуто питання забезпечення дотримання соціальних гарантій, а саме – легальної зайнятості та запобігання тіньової зайнятості.

    Головним державним інспектором відділу державного нагляду у сфері гігієни праці було роз’яснено негативні наслідки тіньової зайнятості, а саме те, що тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, зростанню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. Також було роз’яснено процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов'язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, які передбачені статтею 17 Закону України "Про охорону праці" та Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 року № 246.

    Головний державний інспектор відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування акцентувала увагу безробітних на тому, що відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Так, чинним законодавством України передбачені:

 • загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
 • страхування на випадок безробіття;
 • від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
 • у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

    Також було зазначено, що погоджуючись на нелегальну зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Укладення трудового договору необхідно для захисту своїх трудових прав на:

 • своєчасне отримання заробітної плати;
 • виплату заробітної плати у розмірах не нижче визначених чинним законодавством;
 • оплату лікарняних листів;
 • отримання оплачуваної відпустки у гарантованому законодавством розмірі;
 • дотримання нормальної тривалості робочого часу (з розрахунку 40 годин на тиждень);
 • оплату роботи у святкові та неробочі дні у подвійному розмірі;
 • оплату роботи у нічний час (не нижче 20% тарифної ставки, окладу за кожну годину);
 • виплату допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві тощо.

    Трудовий стаж потрібен у разі настання страхового випадку:

 1. для отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу;
 2. для отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям;
 3. для отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;
 4. для пенсійного забезпечення тощо.

    Наприкінці зустрічі було наголошено, що для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

 

Прочитано 388 раз Последнее изменение Четвер, 11 Жовтень 2018 11:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация