UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 09 Жовтень 2018 11:27

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду з працівниками ВП «Світлічанський департамент» КП «Попаснянський районний водоканал»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду з працівниками ВП «Світлічанський департамент» КП «Попаснянський районний водоканал»

    Нещодавно посадовими особами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області була проведена нарада на тему «Проведення розслідування нещасних випадків та ведення обліку нещасних випадків». з працівниками Відокремленого підрозділу «Світлічанський департамент» Комунального підприємства «Попаснянський районний водоканал».

    В ході наради інспектори відділу обговорили з керівниками підприємства процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися на підприємствах. Також було обговорено питання стосовно працівників, з якими трапились нещасні випадки під час прямування на роботу чи з роботи пішки, або на транспортному засобі, що не належить підприємству і не використовувався в інтересах підприємства. Зокрема, під час наради інспекторами ГУ Держпраці була надана наступна інформація.

    Згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництв, розслідування та облік проводяться з приводу виникнення нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що призвели до таких наслідків:

 • втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше;
 • необхідності переведення потерпілого на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день;
 • зникнення працівника під час виконання ним трудових обов’язків;
 • смерті працівника на підприємстві.

    Порядок розслідування нещасних випадків поширюється і на аварії. Існує два види аварії, що підлягають розслідуванню та обліку: аварії першої та другої категорії. До першої категорії належать аварії, внаслідок яких загинуло 5 чи травмовано 10 і більше осіб. До другої категорії належать аварії, внаслідок яких загинуло до 5 чи травмовано від 4 до 10 осіб.

    У разі настання нещасного випадку безпосередній керівник (уповноважена особа) зобов’язаний:

 • організувати надання першої медичної допомоги потерпілому, забезпечити у разі необхідності його доставку до лікувально-профілактичного закладу;
 • повідомлення про те,що сталося роботодавця;
 • керівника первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий , або уповноважену найманими працівниками особу з питань охорони праці.
 • зберегти до прибуття комісії з розслідування (комісії із спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров'ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків.

    Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов'язаний негайно:

 • повідомити з використанням засобів зв'язку про нещасний випадок: робочий орган виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням підприємства;
 • повідомити підприємство, де працює потерпілий, - якщо потерпілий є працівником іншого підприємства;
 • органи державної пожежної охорони за місцезнаходженням підприємства - у разі нещасного випадку, що стався внаслідок пожежі;
 • установу державної санітарно-епідеміологічної служби, яка обслуговує підприємство, - у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння);
 • утворити наказом комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менше ніж три особи та організувати розслідування.

    До складу комісії включається посадова особа, на яку роботодавцем покладено виконання функцій спеціаліста з питань охорони праці (голова комісії), керівник структурного підрозділу підприємства, на якому стався нещасний випадок, представник робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням підприємства (за згодою), уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки, інші особи.

     До складу комісії не може включатися керівник робіт, який безпосередньо відповідає за стан охорони праці на робочому місці, де стався нещасний випадок.

    Роботодавець зобов'язаний проводити аналіз причин нещасних випадків за підсумками кварталу, півріччя і року та розробляти і виконувати заходи щодо запобігання подібним випадкам.

    Підприємство веде облік усіх нещасних випадків. Збирання статистичних даних та розроблення форм державної статистичної звітності про осіб, які постраждали від нещасних випадків на підприємствах, здійснюють органи державної статистики.

    Завдяки проведенню цієї наради працівники ВП «Світлічанський департамент» КП «Попаснянський районний водоканал» мали змогу оновити та доповнити свої знання з питань проведення розслідування нещасних випадків та ведення їх обліку, обговоривши цю тему з інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області.

 

Прочитано 359 раз Последнее изменение Вівторок, 09 Жовтень 2018 11:32
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация