Версия для печати
П'ятница, 05 Жовтень 2018 08:25

Фахівцями ГУ Держпраці проведено засідання Ради фахівців будівельної галузі

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено засідання Ради фахівців будівельної галузі

    Наприкінці вересня в адміністративному приміщенні ТОВ «Інвестбуд» (м. Сєвєродонецьк) відбулась Рада фахівців будівельної галузі за участю інспекторського складу Головного управління Держпраці у Луганській області, представника Луганської обласної організації профспілки працівників МЖК та КМС України, представника Фонду соціального страхування України у Луганській області та представників підприємств будівельної галузі.

    В ході засідання Ради її учасники заслухали та обговорили наступні доповіді:

 1. Головні державні інспектори відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області звернули увагу присутніх щодо вимог безпеки при виконанні робіт на висоті, в частині підготовки робочого місця до виконання робіт, оформлення наряду – допуску, та допуску працівників до виконання робіт. Також звернули увагу, що згідно «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки з питань охорони праці» після затвердження «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» (НПАОП 0.00-1.80-18) необхідно пройти навчання по Правилам та провезти позапланові інструктажі з охорони праці з працівниками підприємства.
 2. Голова Луганської обласної організації профспілки працівників МЖК та КМС України, інженер з ОП ТОВ МЖК «Мрія-Інвест» проінформувала про Питання охорони праці і промсанітарії в осінньо - зимовий період на підприємствах будівельної галузі.    
 3. Головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області доповіла на тему «Легальна зайнятість – захист соціальних та трудових прав і гарантій працівників будівельної галузі».
 4. Головний державний інспектор відділу експертизи умов праці Управління з питань парці ГУ Держпраці у Луганській області доповіла про атестацію робочих місць за умовами праці та вплив на працівників шкідливих виробничих факторів.
 5. Головний державний інспектор відділу розслідування нещасних випадків аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму ГУ Держпраці у Луганській області доповів про особливості розслідування нещасних випадків в будівельної галузі, та аналіз виробничого травматизму за I кв. та II кв. в будівельної галузі.
 6. Страховий експерт з охорони праці сектору страхових експертів з охорони праці Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції проінформував про нещасні випадки що стались у 2018році, про рівень проведення профілактичних заходів спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників.
 7. Головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці у Луганській області звернула увагу,   що до змін до порядку видачі дозволів на роботи підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки , оформлення декларацій відповідності матеріальної технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасники засідання Ради вирішили:

 • підвищити рівень організації проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників;
 • проводити вивчення та сприяння впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників;
 • посилити контроль за виконанням службових обов’язків осіб, відповідальних за безпечне виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки та станом охорони праці на робочих місцях виробничих дільниць шляхом проведення цільових перевірок (за конкретними напрямами) комісіями підприємств;
 • забезпечити належний контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, положень та актів з охорони праці, що діють в межах підприємства;
 • інформувати та надавати роз’яснення працівникам підприємств з питань охорони праці;
 • проводити обмін досвідом у сфері організації систем управління охороною праці на підприємствах галузі;

Підсумовуючи засідання, Голова Ради фахівців будівельної галузі запропонував планувати виробничу діяльність з урахуванням розглянутих питань.

 

Прочитано 370 раз Последнее изменение П'ятница, 05 Жовтень 2018 08:28
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии