UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 01 Жовтень 2018 08:03

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду з працівниками приватного підприємства «Хімпостачальник»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду з працівниками приватного підприємства «Хімпостачальник»

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки спільно з інспекторами відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області згідно Планів роботи з метою популяризації питань охорони праці проведена низка превентивних заходів на піднаглядних підприємствах.
    Так, наприклад, 24 вересня 2018 року в приватному підприємстві «Хімпостачальник», була проведена нарада за темами: «Загальні вимоги Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та «Стан виробничого травматизму на підприємствах піднаглядних Головному управлінню Держпраці у Луганській області та шляхи його попередження». 
    По першій темі присутніми були розглянуті загальні вимоги Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, а саме: 
  • поширення дії цього дозволу;
  • вимоги до експертних організацій, що складають висновок експертизи за результатами проведеної експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання;
  • плата за проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання; 
  • порядок оформлення заяв на одержання та продовження строку дії дозволу. 
    Інспектор ГУ Держпраці зазначив, що строк дії дозволу продовжується органом, що його видав.У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні 5 років на підставі заяви роботодавця. Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, чи допущено виникнення аварії та/або нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт. Дозвіл може бути анульований у випадках передбачених статтею 21 Закону України «Про охорону праці». 
    По другій темі порядку денного головний державний інспектор відділу розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області надав інформацію щодо стану травматизму у  2018 році. Зокрема, в цілому по Україні за 6 місяців зареєстровано 2045 нещасних випадків виробничого травматизму, в тому числі 176 зі смертельними наслідками. По Луганській області за 6 місяців 2018 року зареєстровано 63 нещасних випадків виробничого травматизму, у тому числі 2 нещасний випадок зі смертельними наслідками. Були розглянути події та причини інших нещасних випадків з тяжкими наслідками, по яких були проведені спеціальні розслідування у 2018році Головним управлінням Держпраці у Луганській області. В ході обговорення  було зазначено, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. 
    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці зазначили, що профілактична робота повинна проводитися щоденно з кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів, одним з найефективніших яких є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, оновлення знань працівників з безпечних методів виконання робіт.

 

Прочитано 313 раз Последнее изменение Понеділок, 01 Жовтень 2018 08:07
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация