UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 27 Вересень 2018 13:37

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі на тему «Молодь на ринку праці»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі на тему «Молодь на ринку праці»

    26 вересня 2018 року у Лисичанському міському центрі зайнятості за участю інспекторів відділу державного нагляду додержання законодавства соціального страхування Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області відбувся семінар з безробітними на тему: «Молодь на ринку праці».

    Під час заходу інспектори ГУ Держпраці роз’яснили присутнім норми законодавства в частині оформлення трудових відносин молодими спеціалістами, на які необхідно звернути уваги при працевлаштуванні.

    Було зазначено, що згідно статті 26 Кодексу законів про працю України випробування при прийнятті на роботу не встановлюється для:

  • осіб, які не досягли вісімнадцяти років;
  • молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
  • молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
  • осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
  • осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
  • осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
  • осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок;
  • одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
  • осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
  • осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

    Увагу присутніх також було звернено на статтю 196 Кодексу законів про працю України, в якій зазначено, що для працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і вперше приймається на роботу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу, а також інших категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, підприємствам, установам та організаціям встановлюється квота відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".

    Окрім цього, порушено питання оформлення трудових відносин, розглянуто поняття трудового договору та його відмінні ознаки від договору цивільно-правового характеру. Так, стаття 21 КЗпП України дає наступне поняття трудовому договору: трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці надали додаткові роз’яснення щодо тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. Завдяки проведенню цього семінару відвідувачі Лисичанського міського центру зайнятості мали змогу оновити та доповнити свої знання з деяких аспектів трудового законодавства України.

               

 

Прочитано 293 раз Последнее изменение Четвер, 27 Вересень 2018 13:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация