UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 26 Вересень 2018 10:56

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі для осіб з інвалідністю

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці взяли участь у семінарі для осіб з інвалідністю

    25 вересня 2018 року в Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар для осіб з інвалідністю за участю інспекторів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Під час проведення заходу інспекторами ГУ Держпраці було роз’яснено права на працевлаштування, освіту і професійну підготовку осіб з інвалідністю та обов’язки роботодавців, передбачених статтею 172 Кодексу законів про працю та Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» (далі - Закон № 875).

    Особливу увагу приділили гарантіям для працівників з інвалідністю щодо:

  • режиму роботи на умовах неповного робочого дня (неповного робочого тижня) та пільгові умови праці;
  • переведення на легшу роботу з дотриманням рекомендацій медико-соціальної експертизи;
  • переважне право залишення на роботі (у випадку скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці);
  • право дострокового припинення укладеного з ним строкового трудового договору;
  • навчання та перекваліфікації інвалідів відповідно до їх медичних рекомендацій;
  • надання щорічної відпустки та відпустки без збереження заробітної плати.

    Особливості надання відпусток особам з інвалідністю полягає в тому, що на відміну від звичайних працівників, працівники-інваліди, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві. А працівники, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст.10 Закону України «Про відпустки»). Тривалість щорічної основної відпустки для працівників-інвалідів становить:

    для інвалідів I і II груп – 30 календарних днів;

    для інвалідів III групи – 26 календарних днів.

    Відпустка без збереження заробітної плати особам з інвалідністю надається за їхнім бажанням щорічно наступної тривалості: інвалідам III групи – до 30 календарних днів, інвалідам I і II груп – 60 календарних днів (п.6 та 7 частини першої ст.25 Закону України «Про відпустки»).

    Наприкінці зустрічі інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було наголошено на обов’язку роботодавців надавати роботу особам з інвалідністю відповідно до вимог діючого законодавства, так як держава гарантує їм рівні можливості вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.

 

Прочитано 182 раз Последнее изменение Середа, 26 Вересень 2018 10:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация