UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 20 Вересень 2018 12:05

В ході превентивних заходів з працівниками підприємств області обговорено низку важливих питань з охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

В ході превентивних заходів з працівниками підприємств області обговорено низку важливих питань з охорони праці

    Інспекторами відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області з метою підвищення рівня охорони праці, промислової безпеки та поліпшення безпечних умов праці, постійно проводяться превентивні заходи з посадовими особами підприємств області.

    Так, протягом тижня – з 12 по 18 вересня 2018р., інспекторами відділу проведено ряд нарад та семінарів з працівниками та посадовими особами піднаглядних підприємствах області: ТОВ «Агрегатбуд», Лисичанський РЕМ, ТОВ «ЛАТЄСТ», ЛКСП "Лисичанськводоканал", ТОВ «Промлит». В ході цих заходів були обговорені такі теми, як «Безпечне виконання суб'єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В», «Організація та проведення наради щодо дотримання правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», «Дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», «Правила охорони праці під час зварювання металів», «Правила охорони праці під час термічної обробки металів».

    В ході цих заходів з працівниками зазначених підприємств було обговорено ряд актуальних питань з різноманітних аспектів охорони праці. Так, наприклад, 18 вересня під час семінару з працівниками ТОВ «ВИРОБНИЧО-БУДІВЕЛЬНА ФІРМА «ПРОФІЛЬ» було роз’яснено основні аспекти безпечного виконання суб'єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В. Зокрема, інспекторами ГУ Держпраці було акцентовано увагу, що керівник підприємства зобов'язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів. Для цього він повинен:

 • призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому порядку (далі - особа, відповідальна за електрогосподарство);
 • забезпечити достатню кількість електротехнічних працівників;
 • затвердити Положення про енергетичну службу підприємства, а також посадові інструкції і інструкції з охорони праці;
 • встановити такий порядок, щоб працівники, на яких покладено обов'язки з обслуговування електроустановок, вели ретельні спостереження за дорученим їм обладнанням і мережами - оглядом, перевіркою дії, випробуванням і вимірюванням;
 • забезпечити перевірку знань працівників у встановлені строки згідно з вимогами ПБЕЕС і ПТЕЕС;
 • забезпечити проведення протиаварійних, приймально-здавальних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕЕС);
 • забезпечити проведення технічного огляду електроустановок.(ПБЕЕС,п. 1.3.1.).

    Для створення безпечних умов під час безпечного виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В необхідно:

 1. Виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи, передбачені ПБЕЕС і ПТЕЕС;
 2. Забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;
 3. Ураховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи в електроустановках.
 4. Забезпечити виконання зазначених у наряді і технологічній карті заходів безпеки, а також повноту і якість інструктажу та допуску бригади до роботи. При інструктажі повідомити членам бригади про очікувані для кожного робочого місця величини напруги у нормальному та аварійному режимах.
 5. Вивести із зони проведення робіт осіб, що не приймають безпосередньої участі у роботах.

    Завдяки проведенню цього та інших превентивних заходів працівники підприємств області оновили та доповнили свої знання з ряду актуальних питань охорони праці та отримали від інспекторів ГУ Держпраці у Луганській області роз’яснення щодо цікавлячи питань з безпечної організації робіт.

 

Прочитано 324 раз Последнее изменение Четвер, 20 Вересень 2018 12:08
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация