Версия для печати
Середа, 19 Вересень 2018 13:40

За участю фахівців ГУ Держпраці у Луганській області на шахті ім. Мельникова проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках

Оцените материал
(4 голосов)

За участю фахівців ГУ Держпраці у Луганській області на шахті ім. Мельникова проведено реверсування вентиляційного струменя у гірничих виробках

    Реверсування вентиляційного струменя з пропуском його по виробках за схемами, передбаченими планом ліквідації аварій, повинно проводитись на всіх шахтах не менше двох разів на рік (літом і взимку), а також у випадках зміни схеми провітрювання шахти, крила, горизонту або заміни вентилятора. Перевірка реверсування вентиляційного струменя проводиться начальником дільниці ВТБ і головним механіком шахти під керівництвом головного інженера, за участю працівників територіального органу Держпраці.

    Переведення вентиляторних установок на реверсивний режим роботи повинно виконуватися не більше 10 хвилин. Витрата повітря, що проходить по виробках в реверсивному режимі провітрювання, повинна становити не менше 60% від об'єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст метану у кожній виробці не повинен перевищувати 2%. Тривалість реверсування вентиляційного струменя повинна бути не менше часу, необхідного для виходу людей з найбільш віддаленої виробки на свіжий струмінь або на поверхню.

    На ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» тривалий термін реверсування не проводилося у зв’язку з тим, що у січні 2016 року на шахті сталася ендогенна пожежа у 122 північній лаві пл. k8 гор.820м, яка була списана навесні 2018р. Тож, 16 вересня 2018р, згідно плану, узгодженого з командиром 2-го Воєнізованого гірничорятувального загону (м. Лисичанськ), під контролем фахівців Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області, на шахті ім. Мельникова проведено реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках, а також перевірка інших вентиляційних режимів відповідно до плану ліквідації аварій.

    Переведення вентиляторної установки на реверсивний режим роботи виконано за 5 хвилин, що відповідає вимогам Правил безпеки. Тривалість реверсування вентиляційного струменя відповідала часу, який необхідний для виведення на поверхню всіх підземних працівників, які можуть бути захоплені аварією. Витрата повітря, що проходить по виробкам у реверсивному режимі провітрювання становила більше ніж 61% від об’єму повітря, що проходить ними в нормальному режимі. При цьому вміст метану у кожній виробці не перевищував 0,2%. За результатами проведення реверсування вентиляційного струменя повітря у гірничих виробках складено відповідний акт.

 

Прочитано 263 раз Последнее изменение Середа, 19 Вересень 2018 13:42
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии