UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 19 Вересень 2018 11:36

Відбулось чергове засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

Оцените материал
(10 голосов)

Відбулось чергове засідання колегії ГУ Держпраці у Луганській області

    На засіданні 14 вересня колегія Головного управління Держпраці у Луганські області розглянула стан погашення заборгованості із заробітної плати у регіоні. Звітувати з цього питання були запрошені керівники підприємств-боржників, у тому числі ПАТ «Лисичанськвугілля», ДП «Первомайськвугілля», Луганської філії ДП «Регіональні електричні мережі» та будівельного підприємства ТОВ «Укрконтракт».

    Згідно представленим доповідям керівників вугільних об’єднань, поточна заборгованість виникла через несвоєчасні розрахунки за відвантажену вугільну продукцію, яка призводить до дефіциту оборотних коштів. Погасити заборгованість перед працівниками об’єднання планують за допомогою бюджетних коштів та наявних активів.

    «Підготовлені платіжні доручення на виплату заробітної плати за липень і серпень на суму 40,0 млн грн із бюджетних коштів по ст. «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції», – зазначив перший заступник генерального директора ДП «Первомайськвугілля».

    З огляду на соціальний резонанс питання, Головне управління продовжує здійснювати контроль за дотриманням підприємствами графіків заходів щодо погашення наявної заборгованості.

    В умовах встановлених обмежень щодо здійснення контрольних заходів за додержанням законодавства про працю, Головне управління приділяє особливу увагу роз’яснювальній роботі, що спрямована на попередження порушень законодавства, особливо в частині легалізації найманої праці та додержання законодавства про працю неповнолітніх. Начальник управління з питань праці доповіла, що за 8 місяців поточного року проведено 364 превентивних заходів з цих питань (у 2017 році – відповідно 143 заходи). Інспекторами проведено 232 відвідування підприємств з метою інформування роботодавців про обов’язковість оформлення трудового договору, своєчасність виплати заробітної плати та відповідальність за порушення законодавства про працю.

    Визначаючи подальші шляхи ефективної роботи, колегія прийняла рішення збільшити інтенсивність роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо додержання законодавства про працю, а також проводити превентивні заходи спільно з інспекторами органів місцевого самоврядування.

    До порядку денного засідання також війшов розгляд результатів спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався з трактористом-машиністом ТОВ «Валуйська «МТС». Директор підприємства доповів присутнім про виконання заходів, запропонованих для попередження аналогічних випадків у подальшій діяльності та про проведену роботу з профілактиці виробничого травматизму серед працівників підприємства. Колегія доручила проводити поглиблений розгляд обставин цього нещасного випадку під час комутативних заходів, що проводяться на підприємствах агропромислового комплексу.

 

Прочитано 558 раз Последнее изменение Четвер, 20 Вересень 2018 06:41
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация