UkraineNOW

 

 

Искать


 

Вівторок, 04 Вересень 2018 05:41

Інспектором ГУ Держпраці проведена нарада щодо організації виконання ремонтних робіт в електроустановках для посадових осіб Привільского заводу «Електроприлад»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведена нарада щодо організації виконання ремонтних робіт в електроустановках для посадових осіб Привільского заводу «Електроприлад»

    28 серпня 2018 року головним державним інспектором відділу державного нагляду в енергетиці металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведена нарада на тему «Організація виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме –порядок видачі і оформлення наряду або розпорядження» для посадових осіб Привільского заводу «Електроприлад» (філія ДП «Харківський приладобудівний завод ім. Т. Г. Шевченко). 
    Під час наради присутнім було роз’яснено ряд важливих аспектів складання та ведення документації при виконання ремонтних робіт в електроустановках. Зокрема, учасники наради заслухали наступну інформацію. 
    Роботи в діючих електроустановках виконують за нарядами, розпорядженням або в порядку поточної експлуатації. При цьому роботи на струмоведучих частинах тягових і трансформаторних підстанцій із зняттям або без зняття напруги з них, а також поблизу струмоведучих частин проводять тільки за нарядами. У аварійних випадках при неможливості виписати наряд, роботи повинні виконуватися за наказом енергодиспетчера, із записом в оперативному журналі і оформленням аварійної заявки.
    Наряд передають оперативному персоналу безпосередньо перед початком підготовки робочого місця. Оперативно-ремонтному персоналу для робіт в електроустановці без постійного обслуговуючого персоналу наряд може бути виданий напередодні дня проведення робіт. Якщо при читанні наряду у виробника робіт або оперативного персоналу виникають які-небудь сумніви, він зобов'язаний негайно отримати роз'яснення у особи, що видає наряд. Допуск до роботи за нарядом, що передається по телефону, проводиться в звичайному порядку. 
У електроустановках, де напруга знята зі всіх струмоведучих частин, у тому числі, і з введень і виводів високовольтних мереж і кабельних мереж, а вхід в сусідні електроустановки замкнутий, допускається видавати один наряд для одночасної підготовки і виробництва робіт на всіх приєднаннях. Один наряд для одночасного або почергового виробництва робіт на різних робочих місцях одного або декількох приєднань допускається видавати з вказівкою порядку роботи в графі «Окремі вказівки».
    Наряд виписують на одного виконувача робіт (що спостерігає) з однією бригадою, при цьому спочатку записують прізвища тих, хто працює в бригаді з вказівкою їх групи по електробезпеці. На однотипні роботи, що виконуються однією бригадою, може бути виданий загальний наряд для почергової підготовки робочих місць і подальшого виробництва робіт на декількох приєднаннях, в одному або різних розподільчих пристроях, в різних приміщеннях підстанції. Переведення з одного робочого місця на інше оформляється в таблиці 4 наряди «Щоденний допуск до роботи і її закінчення». Всі робочі місця на одному приєднанні повинні бути підготовлені одночасно до початку виконання робіт. Термін дії такого наряду одна доба (однотипні роботи).
    У разі розосередженості бригади по різних місцях, оформлення перекладу з одного робочого місця на інше не потрібне. До таких випадків (видів робіт) відносять:
  • прокладку і перекладання силових і контрольних кабелів, випробування обладнання, перевірку пристроїв захисту, блокування, автоматики і т.п.;
  • ремонт комутаційних апаратів, коли їх приводи знаходяться в іншому приміщенні.
    Термін дії наряду визначається тривалістю робіт і не повинен перевищувати 5 діб.
    При роботі по наряду бригада повинна складатися не менше чим з двох людей: виробника робіт і члена бригади з групою не нижче III. У бригаду на кожного працівника, що має групу III, допускається включати одного працівника, що має групу II, але загальне число членів бригади, що мають групу II, не повинне перевищувати три. 
    Забороняється змінювати передбачені нарядом заходи по підготовці робочих місць, а також розширювати місце роботи. При необхідності розширення робочого місця або зміни числа робочих місць повинен бути виписаний новий наряд.
    Наприкінці наради інспектор ГУ Держпраці у Луганській області надав додаткові роз’яснення щодо тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. Завдяки проведенню цієї наради посадовці Привільского заводу «Електроприлад» мали змогу обговорити з фахівцем ряд важливих питань щодо правильності оформлення документації при виконання ремонтних робіт в електроустановках. 

 

Прочитано 288 раз Последнее изменение Вівторок, 04 Вересень 2018 05:43
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация