UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 29 Серпень 2018 07:25

В ГУ Держпраці відбулась нарада на тему «Корупційні ризики у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави»

Оцените материал
(6 голосов)

В ГУ Держпраці відбулась нарада на тему «Корупційні ризики у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави»

 

    28 серпня 2018 року в Управлінні нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області була проведена нарада з питань дотримання антикорупційного законодавства на тему: «Корупційні ризики у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави».

    Під час наради начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ознайомив присутніх з основними напрямами виявлення корупційних ризиків, які можуть виникнути в діяльності державних службовців, а також усунення умов та причин виникнення цих ризиків.

    Зазначено, що за поширеністю корупційні ризики в діяльності державних службовців можна розташувати в такому порядку:

  • недоброчесність державних службовців;
  • виникнення конфлікту інтересів;
  • безконтрольність з боку керівництва;
  • наявність дискреційних повноважень.

    Під час заходу було акцентовано увагу слухачів на те, що перше місце серед корупційних ризиків не випадково посідає недоброчесність поведінки державних службовців, оскільки державний службовець завжди приймає рішення у першу чергу на підставі власного досвіду, психологічного відношення до виконуваної роботи, а також ґрунтуючись на особистих переконаннях і персональному соціально-матеріальному становищі.

    Ще одним з не менш суттєвих корупційних ризиків є виникнення конфлікту інтересів, тобто наявність реальних або таких, що видаються реальними, суперечностей між приватними інтересами особи та її службовими повноваженнями, які можуть вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. Обов’язковою складовою для врегулювання конфлікту інтересів є саме контроль з боку керівництва.

    В переліку корупційних ризиків є наявність дискреційних повноважень, оскільки саме наявність можливості діяти на власний розсуд створює умови для вчинення корупційних правопорушень.

    Наприкінці заходу начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки наголосив, що усунення корупційних ризиків в діяльності державних службовців виключить можливість порушення ними законодавства України, позитивно вплине на покращення роботи Управління та сприятиме підвищенню його авторитету.

 

Прочитано 374 раз Последнее изменение Середа, 29 Серпень 2018 07:28
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация