UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 27 Серпень 2018 07:13

З працівниками ТОВ «Лайон» обговорено порядок проведення розслідування нещасних випадків на виробництві

Оцените материал
(1 Голосовать)

З працівниками ТОВ «Лайон» обговорено порядок проведення розслідування нещасних випадків на виробництві

 

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області протягом минулого тижня – з 20 по 23 серпня, згідно Планів роботи та з метою популяризації питань охорони праці проведена низка семінарів та нарад на піднаглядних підприємствах області.

    Так, наприклад, 21серпня 2018 року в товаристві з обмеженою відповідальністю «Лайон» (м. Лисичанськ) була проведена нарада на тему «Загальні вимоги «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011р. № 1232».

    Під час заходу його учасники розглянули наступні питання:

  • вимоги (в рамках розслідування комісією підприємства) до складання повідомлення про нещасний випадок та терміни його передачі;
  • вимоги до складу комісії по розслідуванню, її обовיִязки та права;
  • строки проведення та затвердження матеріалів розслідування, їх надсилання;
  • строки повідомлення про наслідки нещасних випадків.

     Інспектор ГУ Держпраці звернув особливу увагу на обставини, за яких нещасний випадок визнається таким, що повיִязаний з виробництвом і складається акт за формою Н-1 та за яких нещасні випадки не визнаються такими, що повיִязані з виробництвом.

    Обговорюючи зазначені вище питання, присутні розглянули характерні помилки в ході розслідування та при складанні актів за формами Н-5 та Н-1. Інспектор ГУ Держпраці зазначив, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно з кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів. Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт.

    Під час проведення заходу інспектором Головного управління Держпраці у Луганській області неодноразово надавались відповіді на запитання з вказаної теми. Зі свого боку, працівники підприємства зазначили, що підвищення рівня існуючих знань з охорони праці на подібних нарадах, семінарах та лекціях – це гарна профілактика травматизму.

Прочитано 329 раз Последнее изменение Понеділок, 27 Серпень 2018 09:58
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация