UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 22 Серпень 2018 11:24

Фахівці ГУ Держпраці провели лекцію щодо безпечного виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000В для працівників Лисичанського РЕМ ТОВ «ЛЕО»

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели лекцію щодо безпечного виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000В для працівників Лисичанського РЕМ ТОВ «ЛЕО»

    З 16 по 22 серпня 2018 року фахівці відділу  державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області. Зокрема, проведено 4 семінари та 3 лекції.

    Так, 20 серпня відбулась лекція щодо безпечного виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В для адміністрації та посадових осіб технічних служб Лисичанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання».

    Напочатку лекції інспектор ГУ Держпраці зазначив: «Під час виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 16.03.1994 за №19 (далі - ПБЕЕС). Безпечне виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В складає з організаційних та технічних заходів». В ході основної частини лекції її слухачі детальніше ознайомились з правилами організації безпечного виконання робіт на комутаційних апаратах електромереж напругою понад 1000 В.

    Для організації безпечної експлуатації електроустановок керівник підприємства  зобов'язаний  забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування   електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів.

    Для цього він повинен:

 • призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому порядку (далі - особа, відповідальна за електрогосподарство);
 • забезпечити достатню кількість електротехнічних працівників;
 • затвердити Положення про енергетичну службу підприємства, а також посадові інструкції і інструкції з охорони праці;
 • встановити такий порядок, щоб працівники, на яких покладено обов'язки   з   обслуговування   електроустановок, вели ретельні спостереження за дорученим їм обладнанням і мережами - оглядом, перевіркою дії, випробуванням і вимірюванням;
 • забезпечити перевірку знань працівників у   встановлені строки   згідно з вимогами ПБЕЕС і ПТЕЕС;
 • забезпечити проведення протиаварійних, приймально-здавальних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕЕС);
 • забезпечити проведення технічного огляду електроустановок.(ПБЕЕС,п. 1.3.1.)

    Фахівці служб охорони праці зобов'язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати групу IV з електробезпеки. (ПБЕЕС,п. 1.3.2.)

    Забороняється покладати на енергослужбу обов'язки, що не входять до її професійної компетенції. (ПБЕЕС,п. 1.3.3.)

    Роботи в електроустановках стосовно їх організації поділяються на такі, що виконуються: за нарядом-допуском (далі нарядом), за розпорядженням та в порядку поточної експлуатації.

    Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт в електроустановках, є:

 • затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;
 • призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;
 • оформлення робіт нарядом, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;
 • підготовка робочих місць;
 • допуск до роботи;
 • нагляд під час виконання робіт;
 • переведення на інше робоче місце;
 • оформлення перерв в роботі та її закінчення.

    Відповідальними за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, є:

 • працівник, який видає наряд, розпорядження;
 • працівник, який дає дозвіл на підготовку робочого місця;
 • працівник, який готує робоче місце, допуск;
 • працівник, який допускає до роботи (далі - допускач);
 • керівник робіт;
 • працівник, який наглядає за безпечним виконанням робіт;
 • члени бригади.

    Працівник, який видає наряд, розпорядження, встановлює можливість   безпечного   виконання   роботи. Він відповідає за достатність і правильність зазначених у наряді заходів безпеки, за якісний і кількісний склад бригади і призначення працівників, відповідальних за безпечне   виконання   робіт,   а   також   за відповідність груп з електробезпеки працівників, які зазначені в наряді, роботі, що виконується.

    Оформлювати наряд потрібно на ті роботи, що виконуються з повним або частковим зняттям напруги з електроустановки, яка ремонтується, а також на роботи, виконувані без зняття напруги поблизу або безпосередньо на струмопровідних частинах, що перебувають під напругою.

    Також довів що до початку ремонтних чи налагоджувальних робіт необхідно виконати наступні технічні заходи, а саме:

 • відключення електроустаткування, що ремонтується, і вживання заходів проти помилкового його зворотного включення або самовключення;
 • установка тимчасових огорож навколо невідключених струмопровідних частин і вивішування заборонних плакатів "Не включати - працюють люди", "Не включати - робота на лінії" та ін.;
 • приєднання переносного заземлення-закоротки до заземлювальної шини стаціонарного заземлювального пристрою і перевірка відсутності напруги на струмопровідних частинах, що для безпеки проведення робіт підлягають замиканню накоротко і заземленню;
 • накладання переносних заземлень на відключені струмопровідні частини електроустановки відразу після перевірки відсутності напруги або включення спеціальних заземлювальних ножів - роз'єднувачів, наявних у камері РП;
 • огородження робочого місця і вивішування на ньому дозвільного плаката "Працювати тут".

    Названі технічні заходи виконує (у зазначеній послідовності) допускаючий до роботи з дозволу тієї особи, що віддає розпорядження на проведення робіт. Допускаючим до роботи може бути особа з чергового чи оперативно-ремонтного персоналу в електроустановках напругою до 1000 В з кваліфікаційною групою не нижче ІІІ, а в установках напругою понад 1000 В - з IV групою.

    За результатами проведення лекції було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність щодо безпечного виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В.

    

 

Прочитано 328 раз Последнее изменение Середа, 22 Серпень 2018 11:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация