UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 13 Серпень 2018 19:37

Колегія ГУ Держпраці у Луганській області розглянула питання легалізації праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності

Оцените материал
(6 голосов)

Колегія ГУ Держпраці у Луганській області розглянула питання легалізації праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності

    10 серпня 2018 року відбулось чергове засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області. У засіданні прийняли участь керівники служб охорони праці та головні механіки підприємств вугільної галузі регіону, керівництво шахт та посадові особи Головного управління.

    Першим питанням порядку денного стала доповідь начальника Управління з питань праці про результати державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, а також легалізації праці на підприємствах Луганської області. В ході цієї доповіді було зазначено, що впродовж 7 місяців поточного року було проведено 36 відвідувань економічно активних підприємств – боржників із виплати заробітної плати, що сприяло зниженню загальної заборгованості із виплати заробітної плати в області на 28,5 млн. грн.

    Пріоритетним напрямком роботи управління залишається питання легалізації найманої праці. З початку року проведено 221 відвідування підприємств та 227 превентивних заходів, тематика яких пов’язана з легалізацією найманої праці та відповідальності за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудового договору та виплати заробітної плати. Завдяки цім заходам, а також спільній роботі Головного управління Держпраці у Луганській області та обласних управлінь Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України, кількість застрахованих осіб у Луганській області з початку року збільшилась на 22 857 осіб.

    Начальник управління гірничого нагляду та начальник відділу державного нагляду в сфері гігієни праці доповіли про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Луганської області. Увагу присутніх було звернуто на те, що нажаль, у І півріччі 2018 року спостерігається зростання виробного травматизму та професійної захворюваності на підприємствах вугільної галузі: 43 нещасних випадків виробничого травматизму у 2018 році проти 25 випадків за аналогічний період 2017 року (за причинами 88,4% нещасних випадків – організаційні), 72 випадки професійних захворювань у 2018 році проти 8 випадків за аналогічний період 2017 року. Колегія наполягає на необхідності негайного посилення контролю за станом виробничого травматизму та підвищення якості періодичних медичних оглядів працівників вугільної промисловості з боку керівників вугільних підприємств.

    Запрошений член президії, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти та науки Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації виступила з інформацією про підготовку закладів освіти регіону до опалювального сезону. Колегія вирішила проводити моніторинг стану готовності шкіл, дитячих садків, медичних закладів та інших підприємств соціально-культурної сфери Луганщини до зими за допомогою результатів заходів державного нагляду.

    Наприкінці засідання головний спеціаліст з питань протидії корупції ознайомив присутніх з результатами антикорупційних заходів Головного управління за І півріччя 2018 року. Підводячи підсумки засідання, начальник Головного управління наголосив на дотриманні правил етичної поведінки, неприпустимості перевищення посадових обов’язків державних службовців.

 

Прочитано 772 раз Последнее изменение Вівторок, 04 Вересень 2018 17:37
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация