UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 02 Серпень 2018 07:59

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів та позапланових перевірок на підприємствах області

Оцените материал
(3 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів та позапланових перевірок на підприємствах області

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області з 25 по 31 липня 2018р. за участю представників підприємств проводились превентивні заходи та позапланові перевірки стану охорони праці та промислової безпеки на об’єктах з масовим скупченням людей.

    Так, 30 липня головний державний інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі провів нараду з представниками Писарівської загальноосвітньої школи на тему «Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків». Розпочинаючи захід, інспектор ГУ Держпраці наголосив, що неправильне користуванням газовими приладами, порушення правил безпеки при експлуатації газових приладів призводить до нещасних випадків.

    В ході основної частини заходу присутні заслухали та обговорили інформацію про вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків, на які необхідно особливо звертати увагу під час підготовки до осінньо-зимового періоду. Зокрема, присутні детально розглянули пункти 6.1.-6.3. з розділу 6 «Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків» Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15):

    «6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

    Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

    6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах. При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату».

    Інспектором ГУ Держпраці були наведені практичні приклади відповідно до обговорюваної теоретичної інформації та додатково надані роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Окрім цього та подібних превентивних заходів, інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі з 25 липня по 27 липня проведено позапланову перевірку стану охорони праці в Ліснополянській загальноосвітній школі I-III ступенів Марківської районної державної адміністрації. В ході перевірки виявлено 19 порушень нормативно – правових актів з охорони праці та безпечного ведення робіт. За результатами перевірки керівнику   видано обов’язковий для виконання припис з термінами усунення виявлених порушень. Під час перевірки акцентовано увагу на порушенні роботодавцем вимог законодавства з охорони праці в частині забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, безпечного ведення робіт та неналежному утриманні водо-каналізаційного господарства.

    Наразі працівники відділу державного нагляду в газовому комплексі продовжують роботу з проведення позапланових перевірок в закладах освіти та охорони здоров’я з масовим скупченням людей за дорученням Кабінету Міністрів України за №11 від 28.03.2018р. Також триває активне проведення превентивних заходів, направлених на створення безпечних умов праці на підприємствах області, відповідно до законодавчих та нормативно-правих актів України.

 

Прочитано 371 раз Последнее изменение Четвер, 02 Серпень 2018 08:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация