UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 01 Серпень 2018 12:22

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар для працівників геолого-маркшейдерських служб на тему «Порядок надання акту гірничого відводу»

Оцените материал
(4 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар для працівників геолого-маркшейдерських служб на тему «Порядок надання акту гірничого відводу»

    27 липня 2018 року фахівцями Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар на тему: «Порядок надання акту гірничого відводу» для співробітників геолого-маркшейдерської служби ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» та ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля».

    В ході семінару його учасники заслухали та обговорили наступну інформацію. Положення про порядок надання акту гірничого відводу було затверджено Постановою КМУ від 27.01.1995р №59. Це Положення встановлює порядок надання гірничих відводів користувачам надр на території України для розробки родовищ твердих, рідких та газоподібних корисних копалин, а також будівництва і експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

    Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу. Гірничий відвід надається лише на підставі спеціального дозволу на користування надрами, а також затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин. Відповідно до п. 19 Положення проекти гірничих відводів розробляються спеціалізованими проектними або добувними організаціями, які спроможні виконувати роботи з маркшейдерської справи.

    При наданні гірничого відводу вирішується питання щодо дотримання вимог Правил безпеки під час проведення гірничих робіт і підривних робіт при розробці корисних копалин, відведення небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища, а також встановлюється відповідальність користувача надр за дотримання техногенної безпеки внаслідок можливого шкідливого впливу гірничих розробок на об’єкти поверхні.

    Для одержання гірничого відводу підприємство чи громадянин залежно від виду родовища корисних копалин подає заявку місцевому органу державного гірничого нагляду разом з повним пакетом документів, відповідно до вимог Положення.

    Після погодження заявки місцевим органом державного гірничого нагляду вона подається на розгляд Держпраці, яка приймає рішення про надання гірничого відводу. Надання гірничого відводу оформлюється актом, а також надписом у верхньому правому куті копії топографічного плану. Реєстрація здійснюється в книзі реєстрації гірничих відводів.

    За результатами проведення семінару співробітники геолого-маркшейдерських служб оновили та доповнили свої знання про Порядок надання акту гірничого відводу та змогли отримати відповіді на цікавлячи питання з теми семінару від фахівців ГУ Держпраці у Луганській області.

 

Прочитано 416 раз Последнее изменение Середа, 01 Серпень 2018 12:24
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация