UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 30 Липень 2018 08:47

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл та надано ряд роз’яснень для працівників підприємств м. Попасної

Оцените материал
(6 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено круглий стіл та надано ряд роз’яснень для працівників підприємств м. Попасної

    25 липня 2018 року в Попаснянській міській раді відбувся круглий стіл, в якому прийняли участь фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області, працівники Попаснянської міськради та фізичні особи-підприємці міста Попасної та Попаснянського району.

    Під час заходу його учасники обговорили питання легальної зайнятості та виплати заробітної плати «в конвертах». Інспекторами ГУ Держпраці були надані роз’яснення щодо додержання законодавства про працю України та відповідальність, яку можуть понести роботодавці за невиконання вимог законодавства України.

    По завершенню круглого столу в інформаційно-консультативному пункті Головного управління Держпраці у Луганській області у місті Попасна, фахівцями ГУ Держпраці були надані роз’яснення представникам приватного підприємства «Первомайський житло сервіс «Евентус» та приватного підприємства «Елітжилком».

    Під час надання роз’яснень головним державним інспектором відділу експертизи умов праці були надані консультації з наступних питань:

  • Порядок застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461;
  • надання пільг та компенсації за роботу у шкідливих умовах, а саме: надбавки до тарифної ставки (окладу) за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та надання щорічних додаткові відпустки. Також передбачено надання додаткової відпустки працівникам з ненормованим робочим днем;
  • пільгові пенсії згідно із Законом «Про пенсійне забезпечення» надаються за результатами атестації робочих місць за Списком №1 професій для працівників, які працюють на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці та в гарячих цехах.

    В свою чергу, інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин надала представникам зазначених підприємств роз’яснення щодо укладення трудового договору з працівниками.

    Зокрема, було зазначено, що статтею 21 КЗпП визначено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Також присутнім було роз’яснено, що відповідно до статті 24 КЗпП трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі, та перераховано випадки, коли додержання письмової форми є обов'язковим.

    Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Окрім цього, особливу увагу було приділено наслідкам невиконання вимог законодавства України про працю у вигляді фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за тіньову зайнятість, виплату заробітної плати «у конвертах».

 

Прочитано 354 раз Последнее изменение Понеділок, 30 Липень 2018 08:51
Автор

Автор-редактор статей

Последнее от Автор

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация