UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 23 Липень 2018 08:12

Інспекторами ГУ Держпраці проведено лекцію для працівників ТОВ «Лисичанський пивоварний завод»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено лекцію для працівників ТОВ «Лисичанський пивоварний завод»

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області з метою популяризації питань охорони праці та виховання високої культури безпеки праці на підприємствах проведена низка превентивних заходів, а саме – лекцій, нарад щодо загальних вимог «Порядку забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту(НПАОП 0.00-4.01-08)».

    Так, наприклад, 17 липня 2018 року у ТОВ «Лисичанський пивоварний завод» була проведена лекція за темою «Порядок забезпечення працівників засобами індивідуального захисту». В ході заходу інспекторами ГУ Держпраці було доведено слухачам, що відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» та статті 163 Кодексу законів  про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також  роботах, що пов'язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту(далі ЗІЗ). Роботодавець зобовיִязаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

    Придбання ЗІЗ здійснюється у суб'єктів господарювання, які  виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що ЗІЗ, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

    Особлива увага в ході лекції була звернута на порядок користування засобами індивідуального захисту, періодичне випробування та перевірку придатності ЗІЗ, якщо їх захисні властивості погіршились або якщо вони певний час не використовувалися. Були розглянуті вимоги к засобам індивідуального захисту, які повинні використовуватися при проведенні  робіт підвищеної небезпеки та наведені характерні випадки порушень вимог правил, які призвели до настання нещасних випадків.

    Під час проведення заходу інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області неодноразово надавались відповіді слухачам на їх запитання з вказаної теми. Наприкінці лекції працівниками підприємства було зазначено, що подібні заходи значно підвищують рівень знань з охорони праці, що має значний позитивний вплив на профілактику травматизму.


 

Прочитано 374 раз Последнее изменение Понеділок, 23 Липень 2018 08:14
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация