UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 20 Липень 2018 10:37

Інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів на підприємствах області

    В період з 12.07.2018 по 18.07.2018 інспекторським складом відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено ряд заходів на підприємствах області.

    Так, було розпочато позапланову перевірку КЗ «Рубіжанська дитяча школа мистецтв», під час якої інспекторами відділу була звернута особлива увага керівника суб′єкту господарювання на охорону життя і здоров’я усіх осіб, які перебувають у закладах освіти на належні, безпечні, нешкідливі і здорові умови праці персоналу у процесі їх трудової діяльності, на своєчасність проведення заходів для поліпшення стану охорони праці в закладах освіти.

    12 липня інспектори відділу провели семінар щодо дотримання правил безпеки під час штампувальних робіт у ТОВ «Техмашпром». Напочатку заходу було зазначено, що під час виконання штампувальних робіт необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час холодного оброблення металів НПАОП 0.00-1.68-13. Під час основної частини семінару інспектори ГУ Держпраці надали присутнім наступну інформацію.      

    Під час штампування дрібних деталей невеликими партіями, подавання заготовок у штамп необхідно виконувати із застосуванням засобів малої механізації (лотків, шиберів). Подавання заготовок у штамп і видалення відштампованих деталей і відходів зі штампа вручну дозволяється за наявності на пресі ефективних захисних пристроїв (дворуке включення, фотоелементний захист, огородження небезпечної зони преса) або при застосуванні штампів безпечної конструкції, висувних або відкидних матриць, зблокованих із ввімкненням преса. На невеликих штампах, застосовуваних на пресах з малим ходом повзуна, необхідно передбачати зазори безпеки між рухомими і нерухомими їх частинами:

  • не більше 8 мм - між верхнім рухомим знімачем і матрицею, між нерухомим нижнім знімачем і пуансоном при перебуванні повзуна у верхньому положенні;
  • не менше 20 мм - між нижнім знімачем і притиском та пуансонотримачем, між втулками (у штампах з напрямними колонками) і знімачем під час перебування повзуна в нижньому положенні.

    На пресах з великим ходом повзуна зазначений зазор безпеки 20 мм повинен бути збільшений з таким розрахунком, щоб кисть руки працівника не була притиснута в нижньому положенні повзуна.

    Якщо за умовами роботи (установка штампа на пресі з нерегульованим великим ходом повзуна) неможливо дотримати зазори безпеки між рухомими і нерухомими частинами, небезпечні зони повинні бути обгороджені. У штампах з напрямними колонками повинно блокуватися сходження напрямних втулок з колонок під час підйому повзуна. Противіджимні пристрої не повинні виходити з напрямного отвору під час роботи преса або вони повинні розташовуватися на штампі відповідно до вимог технологічної документації, затвердженої роботодавцем.

    Застосування випадкових шайб і прокладок під час кріплення штампів не дозволяється.

    Під час штампування з рулону, крім основних рулонниць, необхідно застосовувати пристрої для змотування відходів у вигляді стрічки або ножі для розрізання стрічки при виході її зі штампа.

    Під час закріплення верхньої частини штампа за допомогою хвостовика розміри його повинні відповідати отворові в повзуні преса. За потреби повинні використовуватися інші наявні в повзуні преса елементи кріплення (різьбові, наскрізні отвори). Застосовувати на хвостовиках штампів перехідні втулки дозволяється у випадках, коли хвостовик призначений тільки для центрування. Під час закріплення верхньої частини штампа до повзуна преса тільки хвостовиком, а також при застосуванні кулькових напрямних елементів сходження напрямних втулок зі стовпчиків під час роботи штампа не дозволяється. Установлення декількох пружин у штампах в наборі по висоті без центрувальних елементів, які запобігають зсуванню пружин, не дозволяється.

    Штампи із твердосплавними робочими деталями установлювати на підкладні бруси не дозволяється. Видалення застряглих у штампі деталей і відходів необхідно виконувати відповідними пристроями (гачками, щітками) при вимкненому пресі.

    Змащування штампів необхідно виконувати за допомогою спеціальних пристосувань (ручних розбризкувачів або стаціонарних пристроїв для змазування) для запобігання потраплянню рук працівника у небезпечну зону.

    Під час роботи на пресах необхідно систематично перевіряти кріплення штампів до преса, кріплення деталей штампів, стан захисних пристроїв, прочищати канали для змащення і виходу повітря.

    За результатами проведення семінару було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідності суворого дотримання правил охорони праці під час холодного оброблення металів.

    Також у період з 12 по 18 липня інспекторами відділу було проведено 3 семінари,1 лекцію та 2 наради з працівниками таких підприємств, як: ТОВ «Промлит», ТОВ «Агрегатбуд», ТОВ «Союзенергомаш», ТОВ «Профіль», ТОВ «Листрансмаш».

    Під час проведення превентивних заходів з працівниками підприємств були обговорені саме ті питання безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці у Луганській області завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.        

Прочитано 387 раз Последнее изменение П'ятница, 20 Липень 2018 10:41
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация