UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 13 Липень 2018 13:53

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками КЗ "Сєвєродонецький міський палац культури"

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками КЗ "Сєвєродонецький міський палац культури"

 

    На підставі доручення Прем’єр-міністра України, викладеного у Протоколі засідання Кабінету Міністрів України № 11 від 28 березня 2018 року, працівниками Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проводяться позапланові перевірки стану охорони праці на об’єктах з масовим перебуванням людей. Так, нещодавно в рамках цієї роботи інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості була проведена перевірка у Комунальному закладі "Сєвєродонецький міський палац культури".
    В результаті перевірки було виявлено низку факторів, що несуть безпосередню загрозу працівникам. З метою якнайкраще донести до працівників суть виявлених порушень, а також роз'яснити їм політику держави у сфері охорони праці, була проведена нарада з працівниками закладу.
    В ході наради були розглянуті наступні питання:
  1. Стан виробничого травматизму на піднаглядних підприємствах;
  2. Профілактика виробничого травматизму на підприємствах галузі;
  3. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці. 
    Аналізуючи причини нещасних випадків на підприємствах галузі, видно, що більшості з них можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу. Профілактична робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів.
    Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечним методам виконання робіт. Навчання та інструктажі працівників із питань охорони праці є складовою частиною системи управління охороною праці. Вони проводяться з учнями, вихованцями та студентами навчально-виховних закладів, працівниками в процесі їх трудової діяльності.
    Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), усі працівники, що приймаються на роботу, та в процесі роботи проходять на підприємстві навчання, інструктаж із питань охорони праці, вивчають правила надання першої долікарняної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правила поведінки при виникненні аварій.
    Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.
    На підприємствах на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються і затверджуються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, які мають бути оприлюднені роботодавцем.
    Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, у тому числі під час професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи. Основним нормативно-правовим актом з охорони праці, що регламентує процес навчання та перевірки знань, є  «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» НПАОП 0.00-4.12-05.
    Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечним методам виконання робіт.
    Наприкінці наради інспектори ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх з обговорюваної теми. Завдяки проведенню цього та подібних заходів працівники підприємств мають змогу обговорити важливі питання охорони праці з урахуванням специфіки певного підприємства з фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області.  
Прочитано 339 раз Последнее изменение Понеділок, 16 Липень 2018 08:57
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация