UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 11 Липень 2018 11:46

ГУ Держпраці щодо позапланових перевірок та превентивних заходів інформує

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці щодо позапланових перевірок та превентивних заходів інформує

        Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області в період з 05.07.2018 по 11.07.2018 відділу державного нагляду в енергетиці,в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки проводять ряд позапланових заходів державного нагляду (контролю) суб′єктів господарювання щодо стану охорони праці на об′єктах з масовим перебуванням людей.

     Станом на 11.07.18 тривають позапланові перевірки: КЗ «Мирнодолинський дошкільний навчальний заклад» та  комунальний заклад «Лисичанський дошкільний навчальний заклад №11 «Струмочок».

     Під час позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо стану охорони праці звернута особлива увага керівників суб′єктів господарювання на охорону життя і здоров’я усіх осіб, які перебувають у закладах освіти на належні, безпечні, нешкідливі і здорові умови праці персоналу у процесі їх трудової діяльності, на своєчасність проведення заходів для поліпшення стану охорони праці в закладах освіти.

      05 липня проведено семінар щодо дотримання правил безпеки під час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи у ПАТ «Котлоочистка». На якому було зазначено що під час виконання ремонтних робіт в електроустановках суб’єктами господарювання необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в наступних документах, а саме Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98), Правила експлуатації електрозахисних засобів (НПАОП 40.1-1.07-01).

      Вимоги охорони праці під час виконання робіт в електроустановках наступні:

1.Роботи в електроустановках стосовно їх організації поділяються на такі, що виконуються: за нарядом-допуском (далі нарядом), за розпорядженням та в порядку поточної експлуатації.

Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт в електроустановках, є:

– затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;

– призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;

– оформлення робіт нарядом, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;

– підготовка робочих місць;

– допуск до роботи;

– нагляд під час виконання робіт;

– переведення на інше робоче місце;

– оформлення перерв в роботі та її закінчення.

2.Відповідальними за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, є:

– працівник, який видає наряд, розпорядження;

– працівник, який дає дозвіл на підготовку робочого місця;

– працівник, який готує робоче місце, допуск;

– працівник, який допускає до роботи (далі – допускач);

– керівник робіт;

– працівник, який наглядає за безпечним виконанням робіт (далі – наглядач);

– члени бригади.

       Право видачі нарядів та розпоряджень надається адміністративно-технічним працівникам підприємства, які мають групу V в електроустановках понад 1000 В та групу IV – в електроустановках до 1000 В.

       Працівник, який дає дозвіл на підготовку робочих місць і на допуск, несе відповідальність за достатність передбачених для безпечного виконання робіт заходів по вимкненню та заземленню устаткування і можливість їх здійснення, а також за координацію часу і місця роботи бригад, що допускаються.

      Керівник робіт відповідає за:

– вжиття заходів безпеки, передбачених нарядом чи розпорядженням, та їх достатність;

– чіткість і повноту інструктажу членів бригади;

– наявність, справність і правильне застосування необхідних засобів захисту, інструменту, інвентарю та пристосувань;

– збереження та постійність перебування на робочому місці заземлень, огороджень, знаків і плакатів безпеки, запірних пристроїв протягом робочої зміни;

– організацію і безпечне виконання робіт і дотримання цих Правил.

  1. Наряд на роботу виписується у двох примірниках за умови дотримання чіткості і ясності записів в обох примірниках. Заповнення наряду олівцем, виправлення і перекреслювання написаного тексту є неприпустимим.

Наряд передається оперативному працівнику або працівнику, який готує робоче місце в електроустановках без місцевої чергової обслуги, перед початком підготовки робочого місця.

Зміни в складі бригади оформлюються працівником, який видав наряд, а за його відсутності – працівником, який має право видачі нарядів на роботи в даній електроустановці.

  1. Підготовка робочих місць і допуск можуть провадитись тільки з дозволу оперативних працівників, а на підприємствах, де таких працівників немає, – з дозволу особи, яка видала наряд чи розпорядження за узгодженням з особою, відповідальною за електрогосподарство.

Забороняється змінювати передбачені нарядом (розпорядженням) заходи по підготовці робочих місць.

Допускач разом з керівником робіт повинні перевірити виконання технічних заходів по підготовці робочого місця.

Допуск провадиться після перевірки технічних заходів з підготовки робочого місця.

Без проведення інструктажу допуск бригади забороняється.

  1. Після повного закінчення робіт робочому місцю слід надати належного стану.

Послідовно виконуються:

– виведення бригади з робочого місця;

– зняття тимчасових огороджень і плакатів;

– зняття заземлень;

–встановлення на місце стаціонарних огороджень і плакатів, зняття огороджень і плакатів, вивішених перед початком робіт;

– закриття на замки дверей, приміщень.

На семінарі було прийнято наступне рішення:

Керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність виконання вимог щодо дотримання правил безпеки під час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи.

       Також з 05.07 по 11.07 було проведено 4 семінари та 1 нарада  у КП Лисичанськтепломережа, ПМП «Принт», ТДВ «Попаснянський ВРЗ», КЗ «Лисичанський міський палац культури».

Під час проведення семінарів та надання консультацій з працівниками підприємств обговорюються саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.         

Прочитано 313 раз Последнее изменение Середа, 11 Липень 2018 11:55
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация