UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 05 Липень 2018 13:06

Фахівці ГУ Держпраці відповідають на запитання від підприємств області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці відповідають на запитання від підприємств області

        До Головного управління Держпраці у Луганській області у консультаційно - інформаційний пункт відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму надходять запитання від підприємств: чи можна вважати не пов'язаним з виробництвом нещасний випадок, що стався під час проїзду на роботу чи з роботи на особистому транспортному засобі, який використовувався у службових інтересах (за наявності відповідного договору з роботодавцем та за його відсутності)?

       Стосовно цього питання надаємо роз’яснення Держпраці України (лист від 31.01.2012 р. N 716/0/3-1-6/12).

       Щодо визнання або невизнання нещасного випадку, який стався під час проїзду на роботу чи з роботи на власному автотранспортному засобі, пов'язаним з виробництвом повідомляємо наступне.

      Перелік обставин, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, і складається акт за формою Н-1, визначений у пункті 15 Порядку, в тому числі:

  • проїзд на роботу чи з роботи на транспортному засобі, що належить підприємству, або іншому транспортному засобі, наданому роботодавцем відповідно до укладеного договору;
  • використання власного транспортного засобу в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт.

       Під час проведення розслідування комісія зобов'язана з'ясувати обставини і причини настання нещасного випадку. Якщо комісією встановлено, що потерпілий використовував власний автотранспортний засіб в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт, то на зазначений випадок поширюється дія Порядку, а випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, і складається акт за формою Н-1.

       У випадку не підтвердження факту його використання в інтересах підприємства на даний випадок поширюється дія Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 N 270.

Прочитано 273 раз Последнее изменение Четвер, 05 Липень 2018 13:35
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация