UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 18 Червень 2018 11:24

Фахівці ГУ Держпраці взяли участь у семінарі з роботодавцями м. Рубіжного

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці взяли участь у семінарі з роботодавцями м. Рубіжного

    15 червня 2018р. за участі фахівців Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області відбувся семінар для роботодавців м. Рубіжне з питань працевлаштування осіб з інвалідністю. В ході заходу фахівцями ГУ Держпраці була надана наступна інформація.

    Трудові права працюючих осіб з інвалідністю в Україні регулюються Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП), Законом України «Про відпустки», Законом України «Про основи соціальної захищеності», Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю».

    Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що призвів до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. 

    Працевлаштовувати осіб з інвалідністю зобов’язаний кожен роботодавець, виходячи з цілої низки правових норм і законів. Відповідно до статті 19 Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» для  підприємств,  установ,  організацій, у тому числі  підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних  осіб,  які  використовують найману працю, установлюється норматив  робочих  місць  для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків   середньооблікової   чисельності   штатних працівників  облікового  складу  за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. 

    Згідно зі статтею 12 Закону «Про охорону праці» підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

    Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством (ст.. 18 Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»). Навіть якщо особа з інвалідністю наполягає на порушенні медичних рекомендацій при прийомі на роботу чи під час трудових відносин, то роботодавець не має права цього зробити, бо порушить законодавство про працю та про охорону праці.

    Держава надає наступні  гарантії для працівників-осіб з інвалідністю:

  • випробування не встановлюється при прийнятті на роботу інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи (ст..26 КЗпП);
  • працюючий інвалід має право відмовитися працювати в нічний час і надурочно (ст. 55,63 КЗпП);
  • за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності (ст. 9 Закону «Про охорону праці»);
  • за проханням інваліда може встановлюватись режим роботи на умовах неповного робочого дня (тижня). До того ж на власника покладено зобов’язання, зокрема, організовувати навчання, перекваліфікацію, працевлаштування інвалідів, створення для них умов праці з урахуванням медичних рекомендацій (ст.. 172 КЗпП);
  • у випадку скорочення чисельності або штату працівників інваліди війни та працівники-інваліди, які зазнали на цьому підприємстві трудове каліцтво або професійне захворювання мають переважне право залишитися на роботі при рівній з іншими працівниками продуктивності праці й кваліфікації (ст. 42 КЗпП).

    Наприкінці семінару фахівці ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх. Завдяки проведенню цього заходу роботодавці м. Рубіжного змогли оновити та доповнити свої знання з різноманітних аспектів праці осіб з інвалідністю.

 

Прочитано 142 раз Последнее изменение Понеділок, 18 Червень 2018 11:28
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация