Версия для печати
Понеділок, 23 Квітень 2018 13:44

Інспектори ГУ Держпраці обговорили з учнями Попаснянської гімназії законодавчі аспекти праці неповнолітніх влітку

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці обговорили з учнями Попаснянської гімназії законодавчі аспекти праці неповнолітніх влітку

 

    19 квітня 2018 року в рамках місячника до Дня охорони праці, який буде відзначатися під девізом «Захищене і здорове покоління», інспекторами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області було проведено семінар з учнями 11 класу у Попаснянській багатопрофільній гімназії №25 Попаснянської районної ради Луганської області на тему: «Праця неповнолітніх влітку». Під час заходу учням гімназії були надані пояснення щодо їх прав та обов’язків. Зокрема, була надана та обговорена наступна інформація.

    Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України). Відповідно до статті 32 Конвенції о правах дитини, кожна дитина має право на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може становити небезпеку для його здоров'я або лужити перешкодою в одержанні нею освіти,  чи завдавати шкоди її здоров'ю, фізичному, розумовому,  духовному, моральному та соціальному розвитку.

    Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Разом з тим, в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

    Відповідно до статті 188 Кодексу законів про працю не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Кодекс законів про працю обмежує застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років відповідно статті 190 та 192 забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

    Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також граничні норми підіймання і переміщення важких речей особами молодше вісімнадцяти років затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

    Статті 196 Кодексу законів про працю додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і вперше приймається на роботу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу, а також інших категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, підприємствам, установам та організаціям встановлюється квота відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".

    Що стосується оплати праці неповнолітніх, то статтею 194 КЗпП визначено, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи. Праця працівників молодше вісімнадцяти років, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

    Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

 

Прочитано 166 раз Последнее изменение Понеділок, 23 Квітень 2018 13:48
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии