UkraineNOW

 

 

Искать


 

Понеділок, 05 Лютий 2018 16:00

Інспекторами ГУ Держпраці проведено семінар для перевізників маршрутного таксі міста Лисичанська

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено семінар для перевізників маршрутного таксі міста Лисичанська

 

    Нещодавно головними державними інспекторами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінар на базі КП Лисичанської міської ради «Електроавтотранс» з перевізниками маршрутного таксі міста Лисичанська за темою «Підсумований облік робочого часу». В ході заходу присутнім була надана наступна інформація.      Відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю України на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

    Так, статтею 50 визначена норма тривалості робочого часу нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті.

    Якщо на підприємстві відсутня профспілкова організація питання щодо підсумованого робочого часу можна врегулювати з трудовим колективом згідно зі статтею сьомою Закону України «Про колективні договори і угоди»: у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку.

    Якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу, то графік змінності мають розробляти згідно з чинним законодавством України наступним чином:

- відповідно до статті 59 Кодексу Законів про працю України тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід);

- призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється;

- тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід);

- робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період не є надурочною.

    Відповідно до статті 106 КЗпП України За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години. У разі підсумованого обліку робочого часу, оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті. Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

    Також під час семінару інспекторами ГУ Держпраці було звернено увагу на те, що Міністерством праці та соціальної політики України розроблено і наказом від 19.04.2006р. № 138 затверджено Методичні рекомендації щодо застосування підсумованого обліку робочого часу.

    Що стосується питання неповного робочого часу, то відповідно до статті 56 КЗпП України за угодою між працівником і власником може встановлюватися неповний робочий час (день або тиждень).

    Так відповідно до листа Міністерства праці від 29.03.2007 р. № 713/19/71-07 неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня чи одночасно шляхом зменшення і кількості годин роботи протягом дня, і кількості робочих днів протягом тижня. Оплата праці у випадках установлення неповного робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому часу чи залежно від виробітку.

    Також було зазначено що відповідно до листа Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. № 395/13/116-14, стаття 53 Кодексу Законiв про працю України напередоднi святкових і неробочих днiв (стаття 73) тривалiсть роботи працiвникiв, крiм працiвникiв, зазначених у статтi 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижнi.

    Згiдно зi статтею 56 КЗпП України неповний робочий час (неповний робочий день або неповний робочий тиждень) встановлюється за угодою мiж працiвником та роботодавцем і оплата в цих випадках провадиться пропорцiйно вiдпрацьованому часу або залежно вiд виробiтку.

    Враховуючи вищезазначене, норма статтi 53 КЗпП України поширюється на працiвникiв, якi працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу. Для працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалiсть їх роботи напередоднi святкових і неробочих днiв не скорочується на одну годину.

    Наприкінці семінару інспектори ГУ Держпраці у Луганській області надали додаткові роз’яснення з тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. Завдяки проведенню цього заходу його учасники мали змогу оновити та доповнити свої знання з ряду важливих статей Кодексу законів про працю України.

 

Прочитано 341 раз Последнее изменение Вівторок, 06 Лютий 2018 06:58
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация