UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 31 Січень 2018 10:00

Інспекторами ГУ Держпраці проведено розширену нараду з працівниками підприємств області щодо безпеки робіт в осінньо-зимовий період із застосуванням автомобільного транспорту

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено розширену нараду з працівниками підприємств області щодо безпеки робіт в осінньо-зимовий період із застосуванням автомобільного транспорту

    У період з 22 по 31 січня 2018 року інспекторським складом відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено розширену нараду з керівниками автотранспортних підприємств з питань дотримання вимог безпеки праці під час організації виконання робіт в осінньо-зимовий період на автомобільному транспорті.                                                    

    На нараді були присутні керівники,механіки, інженери з охорони праці автотранспортних підприємств м. Сєвєродонецька, м. Лисичанська та м. Рубіжне, загалом – 37 осіб. В ході заходу інспектори ГУ Держпраці основну увагу присутні звернули на організаційні та технічні вимоги безпеки виконання яких забезпечує безпечну працю в осінньо-зимовий період. Зокрема, присутнім було надано наступну інформацію.

    Під час виконання робіт в осінньо-зимовий період, службі охорони праці підприємств рекомендується частіше проводити повторні та позапланові інструктажі. Це не суперечить вимогам законодавства з охорони праці, а в плані профілактики травматизму відобразиться дуже позитивно. В осінньо-зимовий період інтенсивність руху автотранспорту на дорогах не слабшає, незважаючи на ряд несприятливих погодно-кліматичних умов.                              
    Істотний вплив на безпеку руху чинять погодно-кліматичні умови, особливо в період, коли дощі, снігопад і обмерзання поверхні дороги значно ускладнюють експлуатацію рухомого складу, підвищують імовірність виникнення аварій і травмонебезпечних ситуацій.
    Найбільш небезпечна ожеледь. Коефіцієнт зчеплення шини з дорогою знижується в кілька разів. Точно так же діє мокре дорожнє покриття. Восени дорожнє покриття часто буває вологим . Хоча мокре, брудне покриття являє собою меншу небезпеку, ніж обледеніле, однак потрібно враховувати, що коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою на мокрому асфальтобетонному покритті порівняно з сухим знижується в 1,5—2 рази, а брудного і замасленного — в 4 рази. У такому ж співвідношенні збільшується гальмівний шлях автомобіля.                               .          
    В осінньо-зимовий період виникають сильні вітри здатні чинити на автомобіль бічне навантаження. Під час руху на великих швидкостях по слизькому і обледенілому покритті таке навантаження здатне відхиляти автомобіль від прямолінійної траєкторії, що може призвести до заносу.

    Слід також згадати про технічний стан автомобіля в осінньо-зимовий період. В двигуні, коробці передач і задньому мосту літні сорти мастил треба замінити на зимові. В іншому випадку крім підвищеного зносу можуть статися поломки агрегатів. Основну увагу потрібно приділити вузлам і механізмам, що безпосередньо впливають на безпеку руху (стан гальмівної системи). Адже від них залежать гальмівні якості автомобіля, його керованість, можливість мимовільної зміни напрямку руху, подача і видимість сигналів маневрування.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці у Луганській області надали консультації та роз’яснення з тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. За результатами обговорення учасники наради прийняли наступні рішення:

    1. Підвищити існуючій рівень та стан охорони праці на підприємствах;

    2. Дотримуватися своєчасного проведення:

- інструктажів з охорони праці;

- проведення навчання персоналу залученого до роботи підвищеної небезпеки;

- проведення медогляду працівникам;

 3. Працівникам підвищити увагу, обережність і відповідальність при виконанні робіт в осінньо-зимовий період на автомобільному транспорті;                                                    

    4. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів. 

 

Прочитано 295 раз Последнее изменение Середа, 31 Січень 2018 09:17
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация