UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 17 Січень 2018 12:14

Інспектори ГУ Держпраці провели виїзні консультації на підприємствах м. Рубіжне

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці провели виїзні консультації на підприємствах м. Рубіжне

    Інспектори відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області 15 січня 2018р. з метою надання роз’яснень  роботодавцям щодо своєчасного проведення атестації робочих місць в організаціях та на підприємствах незалежно від форм господарювання провели виїзні консультації на підприємствах КЗ «Рубіжанська обласна загальноосвітня санаторна школа- інтернат І-ІІІ ст.» та «ІнтерГазСінтез» (м. Рубіжне).

    Під час надання консультацій інспектори ГУ Держпраці звернули увагу представників підприємств, що «Правильно організоване проведення атестації робочих місць за умовами праці є необхідним для кожного керівника підприємства» та надали наступні роз’яснення.

    На початку проведення атестації керівнику підприємства потрібно створити наказ, який вказує підставу і завдання атестації, створює протокол складу атестаційної комісії, встановивши термін (графік) проведення атестації, потрібно визначити науково-дослідні і проектні організації, які проводять науково-технічну оцінку умов праці і допомагають розробити заходи для їх оптимізації.

    Потім складають переліки робочих місць, які підлягають атестації. За допомогою ЄТКД встановлюють відповідні коди професій і посад працівників на робочих місцях фактично виконаних робіт. Для кожного робочого місця (або групи аналогічних робочих місць) складається «Карта умов праці».

    Наступним кроком проводять гігієнічну оцінку умов праці. Під час цього етапу визначається технічний й організаційний рівень робочого місця, проводиться комплексна оцінка робочого місця, в якій враховують вплив усіх чинників у виробничому середовищі і трудовому процесу, передбаченого гігієнічною класифікацією праці. Діючі пропозиції зі встановлення пільг та компенсацій вносяться з уточненням зважаючи на нововведення та у залежності від умов праці.

    Згідно результатів проведеної атестації підсумки щодо заходів поліпшення безпеки і умов праці вносять до переліків. На останок підприємство видає наказ за результатами атестації та додає до трудових книжок працюючих витяги з нього.

    Матеріали атестації робочих місць потрібно зберігати на підприємстві протягом 75 років.

    Окрім надання цієї інформації, інспектори ГУ Держпраці особливу увагу приділили розгляду тих аспектів зазначеної теми, з яких у присутніх виникли додаткові питання. Завдяки проведенню цього та подібних заходів співробітники підприємств області мають змогу отримати корисну інформацію щодо тих чи інших аспектів забезпечення безпеки праці без відриву від виробничого процесу.

 

 

Прочитано 277 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация