Искать


 

Автор

Автор

Автор-редактор статей

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів на підприємствах області

Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області з метою популяризації питань охорони праці, привернення уваги працівників до існуючих проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки праці на підприємствах хімічної галузі виробництва з початку місяця проведена низка превентивних заходів, у тому числі проведені на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот»:

02.03.18р. – у ремонтно-механічному цеху - лекція за темою «Дотримання вимог Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском»;

05.03.18р. – у цеху централізованого ремонту та технічного обслуговування - семінар за темою «Дотримання вимог Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском»;

06.03.18р. – цех паропостачання та загальнокомбінатських комунікацій – семінар за темою «Організація і виконання робіт підвищеної небезпеки»;

06.03.18р. – у цеху залізничного транспорту - нарада за темою «Дотримання вимог Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском»;

13.03.18р. – у дослідній лабораторії метрології – нарада за темою «Охорона праці під час експлуатації ЕОМ».

          Присутнім працівникам підприємства під час превентивних заходів було нагадано про існуючи законодавчі акти з охорони праці з вказаних тем, розкриті їх загальні вимоги, окремо звернута увагу присутніх на можливі специфічні небезпечні та шкідливі фактори під час виконання робіт підвищеної небезпеки, обслуговування обладнання, машин, механізмів з підвищеною небезпекою.

Особливо було звернуто увагу присутніх на експлуатацію, транспортування та перевезення балонів для стиснених, зріджених і розчинених газів, бо такі балони часто використовуються для проведення зварювальних, різальних та ремонтних робіт у структурних підрозділах підприємства. Нагадано, що балони з газами можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі, в останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і сонячних променів; складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється; балони з газом, які встановлюються в приміщеннях, повинні знаходитись на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів і печей і не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем; балони з отруйними газами повинні зберігатись в спеціальних закритих приміщеннях, будова яких регламентується відповідними нормами і положеннями; наповнені балони з насадженими на них башмаками мають зберігатися у вертикальному положенні; для запобігання падінню балони треба встановлювати в спеціально обладнані гнізда, клітки або огороджувати бар’єром, балони, які не мають башмаків, можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев’яних рамах або стелажах, під час зберігання на відкритих площадках дозволяється укладати балони з башмаками в штабелі з прокладками з вірьовки, дерев’яного брусся або гуми між горизонтальними рядами, при укладанні балонів у штабелі висота останніх не повинна перевищувати 1,5 м, вентилі балонів мають бути повернуті в один бік. При експлуатації балонів забороняється повністю виробляти газ, який в них знаходиться, залишковий тиск газу в балоні повинен бути не менше 0,05 МПа (0,5 кгс/см2). Окремо було розглянуто вимоги до працівників, які експлуатують балони та багато іншого.

З працівниками також було обговорено детально обов’язки працівників з охорони праці, розглянуто види відповідальності працівників за порушення вимог з охорони праці, окремо розглянуті додаткові вимоги щодо безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки із застосуванням засобів індивідуального захисту, привернута увага присутніх на правильність оформлення документації (нарядів-допусків, розпоряджень) тощо. Під час заходів надавались відповіді на питання з вказаної тематики.

На фото – працівники цеху централізованого ремонту та технічного обслуговування ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот».

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у засідання обласної Координаційної ради

    Фахівці ГУ Держпраці 15 березня 2018 року у Луганській обласній державній адміністрації прийняли участь у засіданні обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми під голуванням заступника голови облдержадміністрації Лішик Ольги Петрівни.

   Під час заходу було презентовано Гендерний паспорт Луганської області, розглянуто питання роботи із попередження торгівлі людьми та встановлення статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми в Луганській області. Презентовано перші результати впровадження пілотного проекту «Відповідальність починається із нас» у Попаснянському районі щодо попередження домашнього та гендерно обумовленого насильства. 

ГУ Держпраці здійснено відвідування КП «Сватове - тепло»

        На виконання вимог постанови КМУ від 26.04.2017 р. № 295 «Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю» (інформування працівників щодо ефективних способів дотримання норм законодавства про працю), 14.03.2018р. відділом експертизи умов праці управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області було здійснено відвідування до КП «Сватове - тепло» щодо якісного проведення атестації робочих місць за умовами праці, була надана методична допомога щодо діючого законодавства.

      Під час відвідування було роз’яснено норми Закону України «Про охорону праці», а саме ст. 7, 8, 13, які регулюють відносини між роботодавцем та працівником в частині надання пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці, забезпечення засобами індивідуального захисту, організації атестації робочих місць та вживання заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів; стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»; постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці»; постанова Міністерства праці України від 01.09.92 № 41 «Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці»; державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» затверджені наказом МОЗ № 248 від 08.04.2014.

      Також було надано роз’яснення щодо надання щорічних додаткових відпусток працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів.

У м. Сєвєродонецьку обговорили питання взаємодії ГУ Держпраці та Управління Укртрансбезпеки

Фахівцями ГУ Держпраці проведено семінар у Сєвєродонецькому РЕМ

ГУ Держпраці інформує про затвердження Правил охорони праці під час очищення деталей механічним способом

З працівниками Новопсковського МРУЕГГ обговорено питання охорони праці під час виконання робіт на висоті

Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області провели круглий стіл обговорили з працівниками шахти «Карбоніт»

З працівниками фермерського господарства «Дюніс» обговорено вимоги щодо безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив

Страница 1 из 131

Дополнительная информация