Искать


 

НОВИНИ
Администратор

Администратор

В ГУ Держпраці у Луганській області розпочато І тур Всеукраїнського конкурсу кращий держслужбовець

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», наказу Національного агентства України з питань державної служби від 21 лютого 2018 року №49 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців, серед держслужбовців Головного управління Держпраці у Луганській області розпочато проведення І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Конкурс проводиться у двох номінаціях: «кращий керівник» та «кращий спеціаліст». Відбір держслужбовців для участі у І турі Конкурсу в ГУ Держпраці у Луганській області має бути проведено структурними підрозділами Головного управління до 20 березня.

З відповідним наказом, положенням та планом заходів щодо проведення Конкурсу серед держслужбовців ГУ Держпраці у Луганській області можна ознайомитись у рубриці Матеріали кращий державний службовець

Фахівцями ГУ Держпраці проведено засідання круглого столу з керівництвом заводу «Електроприлад».

Нещодавно фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області було організовано та проведено засідання круглого столу з керівництвом заводу «Електроприлад» (м. Привілля), під час якого було розглянуто ряд аспектів організації роботи підприємства відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та законодавства про працю України.

В засіданні «Круглого столу» прийняли участь: директор та головний інженер заводу «Електроприлад» головні державні інспектори відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці, головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці у Луганській області.

Під час засідання кругового столу присутні розглянули наступні питання:

- електробезпека в побуті та на підприємствах;

- організації безпечного виконання робіт на висоті;

- вимоги Порядку проведення медичних оглядів працівників;

- вимоги щодо організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

- безпека засобів індивідуального захисту;

- молодь на ринку праці.

В ході розгляду цих питань інспекторами  ГУ Держпраці у Луганській області було розказано про відповідальність за невиконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Наведені приклади найбільш резонансних подій, що сталися на підприємствах галузі у 2017 році, розповіли про причини і наслідки настання нещасних випадків та про заходи попередження виробничого травматизму. Присутнім було роз’яснено основні вимоги «Дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Серед основних тем розглянуто технічні й організаційні заходи, які мають бути враховані для забезпечення виробничої безпеки під час проведення робіт на підприємстві

Особливу увагу учасники засідання зосередили на ризиках, які виникають на підприємствах даної галузі під час виконання робіт на висоті (у тому числі з помостів, риштувань). Було зазначено, що необхідною умовою для запобігання нещасним випадкам на виробничих об`єктах є забезпеченість робітників засобами захисту та їх своєчасне застосування, проведення медоглядів, спеціальне навчання робітників з питань охорони праці та проведення перед виконанням робіт інструктажів стосовно вимог безпеки. Присутні розглянули вимоги до рівня безпеки засобів індивідуального захисту, проведення процедури оцінки відповідності, правила маркування Національним знаком відповідності зазначених засобів та введення їх в обіг у відповідності до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Інспектори ГУ Держпраці зазначили, що вільний обіг засобів захисту на території України дозволяється тільки у разі безпеки таких засобів для життя та здоров'я, забезпечення захисту користувача від травм та захворювань за умови використання за призначенням і з урахуванням належного рівня обслуговування та експлуатації.

Наприкінці заходу присутні розглянули основні права неповнолітніх на певні пільги щодо робочого часу, заробітної плати та надання відпусток. Завдяки проведення засідання круглого столу керівники заводу «Електроприлад» змогли обговорити з фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області ряд важливих питань з організації безпеки ведення робіт працівниками заводу. 

З працівниками  ПП «Краснянське-2008» обговорено вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва.

Протягом лютого 2018р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки у сільськогосподарських підприємствах області під час проведення ремонту сільськогосподарської техніки та обладнання.

Так, нещодавно був проведений семінар з працівниками сільськогосподарського підприємства ПП «Краснянське-2008» на тему «Вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва». Під час заходу були розглянуті питання про дотримання техніки безпеки при експлуатації виробничого обладнання в ремонтних майстернях (верстатів, приладів, пристроїв, стелажів тощо), які використовуються для проведення ремонту. Зокрема, інспектори ГУ Держпраці звернули увагу присутніх на наступних аспектах безпеки під час роботи з пристроями у майстернях:

 1. До роботи на верстатах допускаються особи віком не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та інструктаж на робочому місці. Працівник повинен користуватися спецодягом і засобами індивідуального захисту, виконувати тільки ту роботу, за якою він проінструктований і яка доручена керівником робіт. На робочих місцях повинні бути відповідні інструкції з охорони праці під час роботи з інструментом, обладнанням і пристроями. Не дозволяється виконувати роботи на несправному обладнанні та використовувати обладнання та інструмент не за призначенням.
 2. Ремонтно-технологічне обладнання повинно бути забезпечено зручними в експлуатації запобіжними пристроями, що забезпечують добрий огляд і видимість виробу, що ремонтується (оброблюється) та захист очей. У випадку неможливості за технічними причинами використання запобіжного щитка власник повинен видати працівникам захисні окуляри.
 3. Для виконання постійних робіт пневматичним ударним інструментом повинно бути виділено спеціальне приміщення або окреме робоче місце, яке необхідно огородити переносними або стаціонарними звукопоглинаючими екранами. З метою запобігання вібраційній хворобі у працівників із механізованим (пневматичним) ручним інструментом необхідно застосовувати пневматичні молотки з пристроями для гасіння вібрації та видавати працівникам засоби індивідуального захисту рук від вібрації. Ручний пневматичний інструмент (молотки для клепання та рубання, свердлувальні та шліфувальні машинки тощо) повинен бути обладнаний ефективними глушителями шуму й викиду стисненого повітря.
 4. Пристрої, призначені для роботи під навантаженням (металеві підставки, домкрати тощо), слід щоденно оглядати перед початком роботи. Ручні важільно- рейкові домкрати повинні виключати самовільне опускання вантажу при знятті зусилля з важеля або рукоятки, забезпечуватися стопорами, що виключають вихід ґвинта або рейки при знаходженні штоку у верхньому крайньому положенні. Витікання рідини або повітря з робочих циліндрів домкратів або підйомників під час переміщення вантажів не допускється.
 5. Виготовлення, ремонт та заточування інструменту повинні проводитися централізовано спеціально навченим працівником. Використання нового або відремонтованого інструменту та пристроїв допускається тільки після випробування та приймання в експлуатацію.
 6. Для перенесення інструменту, якщо це потрібно за умовами роботи, кожному працівникові видається сумка або легкий переносний ящик. Для складання дрібних нарізаних заготовок повинна бути передбачена спеціальна тара, що забезпечує зручне транспортування і безпечне зачалювання при транспортуванні краном. Тара повинна бути прочною, розрахованою на необхідну вантажопідйомність, мати напис про максимально допустиме навантаження і періодично перевірятись та випробовуватися.

Окрім цього, інспектори ГУ Держпраці обговорили з присутніми вимоги до різноманітних інструментів та пристроїв, які можуть використовуватися для ремонтів у майстернях та заходи безпеки під час роботи із ними. 

За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення:

 1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
 2. Посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

В ГУ Держпраці розпочато розслідування нещасного випадку в ТОВ «НВП «Зоря»

         

         15 лютого  2018 року  у Товаристві з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОРЯ» (м. Рубіжне) з апаратником підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції стався нещасний випадок, який призвів до тяжких наслідків.

         Подія сталась у будівлі денітрації відпрацьованих кислот при експлуатації  трубопроводу  із нержавіючої сталі, який  слугує для перекачки сірчаної кислоти з одного сховища сірчаної кислоти в інше. Протікання сірчаної кислоти відбулось в місці розташування прокладки фланцевого з’єднання клапану регулювання тиску. Зі слів свідків, в результаті протікання кислоти між фланцевими з’єднаннями трапився розлив сірчаної кислоти приблизно 1м2. При ліквідуванні  її розливів внаслідок вдихання парів сірчаної кислоти потерпілий отримав отруєння.

         В Головному управлінні Держпраці у Луганській області утворена спеціальна комісія  для розслідування зазначеного випадку. Інформація про його результати буде оприлюднена пізніше.

Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області прийняли участь у прийомі дипломних робіт випускників ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей»

14 лютого 2018р. державна комісія, до складу якої входили фахівці Управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області, приймала  захист дипломних проектів випускників за спеціальністю «електрослюсар підземний» Державного професійно – технічного навчального закладу «Привільський професійний ліцей». 

Кожен дипломний проект приймався окремо за наступними темами: «Влаштування та безпечна експлуатація комутаційних апаратів ПВІ-125, ПВІ-250, АФВ», «Влаштування та безпечна експлуатація стрічкових конвеєрів 1ЛТ-80, 1Л-100К, 3Л-100У», «Влаштування та безпечна експлуатація скребкових конвеєрів СП-202, СП-250», «Влаштування та безпечна експлуатація електровозів АМ-8Д, ЕРА-900», «Влаштування та безпечна експлуатація маслостанції СНТ-32» та ін.

img 8669 копия.ebTub

Після закінчення захисту дипломних проектів працівники Управління гірничого нагляду провели бесіду з викладацьким складом та студентами ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» з метою привернення увагу учнів до існуючих суспільних проблем у сфері охорони праці, формування активної і свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних аспектах суспільного життя, виховання культуру безпечної праці на виробництвах України у молоді як майбутніх працівників та керівників.

Існує вислів: «Перша ознака здорового життя – праця». Якщо людина вдало обрала для себе професію, то від своєї праці вона отримує насолоду, приносить користь своїм рідним і державі! Під час виступу наголошено про особливості обраної юнаками професії «електрослюсар підземний», «електрогазозварник», її значенні і ролі в суспільстві, окреслено горизонти можливостей майбутніх гірників. Зважаючи на те, що окрім основної спеціальності, студенти у процесі навчання за професією «електрослюсар підземний» отримали додаткову спеціальність -  «електрогазозварник», інспектори ГУ Держпраці торкнулися питань, пов’язаних, із  виконанням електрогазозварювальних робіт. Їх увагу також було звернуто на необхідності правильного застосування, при виконанні робіт за обраною професією, засобів індивідуального захисту.

Підбив підсумки заходу, виступивши із заключним словом директор ліцею, який зазначив, що охорона праці є важливим предметом, який вивчають учні за усіх спеціальностей, і є запорукою щасливого майбутнього.

  

Інспекторами ГУ Держпраці прочитано лекцію на тему «Електробезпека та робота з електроінструментом» у Кремінській дільниці Сєверодонєцького МРУЕГГ

20 лютого 2018 р. інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі було проведено лекцію у Кремінській дільниці Сєвєродонецького МРУЕГГ на тему «Електробезпека та робота з електроінструментом», під час якої присутні заслухали інформацію про основні вимоги  «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

В ході заходу присутні оновили та доповнили свої знання щодо перевірки засобів індивідуального захисту, перевірки інструменту, видачі спецодягу. Також в ході лекції інспекторський склад відділу звернув особливо увагу присутніх, що у зв’язку із несприятливими умовами у зимовий період, необхідно посилити заходи безпеки під час виконання робіт та забезпечити:

 • формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на території підприємства;
 • безпечну організацію робіт з прибирання снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд,
 • проведення позапланових інструктажів з охорони праці з працівниками щодо вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства та поза його межами,
 • проведення позапланових інструктажів з охорони праці з водіями транспортних засобів щодо особливої пильності та дотримання правил дорожнього руху в ускладнених зимових умовах

Окрім проведення цієї лекції, протягом минулого тижня – з 15 по 21 лютого 2018р. інспекторами відділу було організовано наступні заходи:

 • 15 лютого - нарада: «Вимоги до організації роботи аварійно-диспетчерких служб. Запах газу у підвалі жилого дома» для працівників АДС Рубіжанської дільниці Сєвєродонецького МРУЕГГ;
 • 16 лютого - лекція: «Вимоги безпечної експлуатації газопроводів і арматури на АГНКС» для працівників ТОВ «СЄВЄР-В-СЕРВІС (м.Сєвєродонецьк);
 • 19 лютого – лекція: «Газозварювальні роботи» для працівників Сєвєродонецького ЛВУМГ;
 • 20 лютого - круглий стіл: «Стан безпечної експлуатації систем газопостачання. Вимоги  правил безпеки систем газопостачання. Вимоги ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» для працівників  відділу освіти Старобільської РДА.

Інспектори відділу державного нагляду в газовому комплексі  продовжують активну роботу в напрямку проведення превентивних заходів, направлених на поліпшення безпечних умов праці на підприємствах області, що має значний позитивний вплив на профілактику виробничого травматизму. 

Інспектори ГУ Держпраці надали роз’яснення керівництву ТОВ «АТП 10974» та Луганської дирекції «Укрпошта» з питань виплати заробітної плати

         20 лютого 2018 року інспекторами Управління праці Головного управління Держпраці у Луганській області відповідно до пункту 33 Постанови КМУ від 26 квітня 2017 р. № 295 було здійснено відвідування  товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство 10974» та Луганської дирекції «Укрпошта».

          Відповідно інформації, отриманої від Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області, зазначені вище підприємства входять до списку страхувальників, які нарахували заробітну плату у розмирі мінімальної або менше. Тому під час візиту до цих підприємств головними державними інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області було  надано роз’яснення керівникам ТОВ «Автотранспортне підприємство 10974» та Луганської дирекції «Укрпошта» щодо:

         -  дотримання вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2236-VII ,

         - додержання строків виплати заробітної плати , а саме: стаття 115 Кодексу Законів про працю України – строки виплати заробітної плати;  

         - статті 34 Закону України «Про оплату праці» щодо компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з затримкою термінів її виплати, пункт п’ятий постанови від 21 лютого 2001 р. N 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати» щодо сума компенсації виплачується громадянам у тому ж  місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць;

         - статті 1-3 Закону України  «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати»

         Також керівників підприємств було проінформовано, що за порушення законодавства про працю передбачена адміністративна, фінансова та кримінальна відповідальність. До адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, якщо вони є роботодавцями, може бути притягнуто на підставі ст. 41 КУпАП. Така відповідальність накладається на підставі рішення суду на посадових осіб підприємства. Підставою для рішення суду є направлений в суд протокол постанови про накладання адміністративного штрафу, який виписує інспектор з органу Держпраці під час перевірки роботодавців. Також до підприємств може застосовуватись відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу).

В ГУ Держпраці проведено тренінги на тему «Доступ до публічної інформації»

    У лютому 2018 року завідувачем сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації  ГУ Держпраці у Луганській області для працівників Управління гірничого нагляду  ГУ Держпраці у Луганській області проведено  декілька спеціалізованих тренінгів-семінарів  за темою:  «Доступ до публічної інформації : поняття публічної інформації. Особливості роботи з запитами на публічну інформацію».

    В ході проведення тренінгів працівники відділів Управління гірничого нагляду ознайомилися з Законом України «Про доступ до публічної інформації», засвоїли порядок оформлення та проведення роботи з запитами на публічну інформації, вивчили установлені Законом строки надання відповіді на запити та набули навичок в роботі з запитами під час виконання своїх посадових обов’язків.

22 лютого у Луганській області відбудеться І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»

В четвер, 22 лютого 2018р., відбудеться І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», під час якого серед робіт, які надійшли до ГУ Держпарці у Луганській області, буде відібрано малюнки для участі у ІІ етапі Конкурсу

Результати проведення І етапу Конкурсу будуть оприлюднені на нашому сайті.

Звертаємо увагу керівників підприємств на важливості проведення активних заходів з профілактики травматизму під час роботи у зимовий період

Протягом зимового періоду 2018 року на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств (далі – ВКГ) Луганської області ускладнилася травмонебезпечна обстановка: у зв’язку із погодними умовами підвищився ризик травмування працівників під час пересування. Основними причинами таких нещасних випадків є падіння через незадовільний стан тротуарів, доріг (неприбраний сніг, ожеледиця, інше), та травми, отримані через падіння з даху бурульок або снігу.

Враховуючи зазначене, та з метою запобігання виробничого травматизму, керівникам підприємств ВКГ були надіслані листи щодо вжиття заходів безпеки у зв'язку з погіршенням погодних умов.

На зазначених підприємствах на підставі Листа Державної служби України з питань праці від 17.01.2018 за № 345 13/5.4-ДП-18, Листа начальника управління  нагляду промисловості і об’єктів підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області від 18.01.2018 № 03- 13/5 керівниками були видані накази щодо вжиття заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації, з якими були ознайомлені всі працівники, які виконують безпосередньо роботи, пов’язані з перебуванням на відкритих ділянках та які попадають під дію складних погодних умов.

Однак, не дивлячись на активне проведення інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області заходів з профілактики травматизму,  нещасні випадки все-ж трапляються. Прикладом цього є нещасний випадок у ВП «Світличанський департамент» КП «Попаснянський районний водоканал», де під час очищення доріжок для пересування від шару снігу, машиніст насосних установок водопостачання підслизнулася та отримала тяжку травму ноги. На  теперішній час ведеться розслідування нещасного випадку.

Тому звертаємо увагу керівників та працівників підприємств Луганської області: суворе дотримання вимог охорони праці та безпечної організації виконання робіт є запорукою запобігання нещасних випадків  на підприємствах в зимовий період!

Страница 1 из 2

Дополнительная информация