Искать


 

Середа, 16 Серпень 2017 07:58

Фахівцями ГУ Держпраці проведено моніторинг стану гірничо-геологічних прогнозів виїмкових дільниць і підготовчих гірничих виробок шахти «Карбоніт»

Оцените материал
(4 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено моніторинг стану гірничо-геологічних прогнозів виїмкових дільниць і підготовчих гірничих виробок шахти «Карбоніт»

    Фахівцями Управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області 15 серпня 2017р. в рамках круглого столу з працівниками ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» разом із працівниками технологічної та геолого-маркшейдерської служб шахти проведено моніторинг стану гірничо-геологічних прогнозів виїмкових дільниць і підготовчих гірничих виробок.

    Гірничо-геологічний прогноз є графічною частиною (розділом) паспортів виїмкових дільниць, проведення та кріплення підземних виробок. Він складається на викопіюванні з плану гірничих виробок, на якій повинні міститися гірничо-геологічні умови відробки виїмкових дільниць у вигляді характерних структурних колонок з прийнятими кількісними символічними позначеннями фізико-механічних властивостей пласта і порід, їх потужності, міцності, стійкості, здатності їх до обрушення та інших властивостей, що визначають вибір параметрів технології робіт.

    У прогнозі надається таблиця прогнозних даних, необхідних для інженерних розрахунків. Виділяються небезпечні зони ведення гірничих робіт: підвищеного гірничого тиску, обводнення, геологічних порушень тощо. Гірничо-геологічний прогноз підписується головним маркшейдером, головним геологом, головним технологом і начальником дільниці вентиляції та техніки безпеки. Поповнення і коригування прогнозу проводиться один раз в квартал, а також в разі зміни гірничо-геологічних умов, що викликають ускладнення і зупинку гірських робіт, і за місяць до підходу до межі небезпечних зон. Після кожного поповнення геологічна служба повинна ознайомити (під розпис) з умовами роботи головного технолога і начальника виробничої дільниці.

 

Прочитано 187 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация