Искать


 

Вівторок, 28 Лютий 2017 08:51

На засіданні колегії ГУ Держпраці із представниками підприємств обговорено стан травматизму, професійних захворювань та їх профілактику

Оцените материал
(2 голосов)

На засіданні колегії ГУ Держпраці із представниками підприємств обговорено стан травматизму, професійних захворювань та їх профілактику

    24 лютого поточного року відбулось засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області (далі – Колегія), в якому, окрім співробітників Головного управління, прийняли участь начальник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Луганській області, представники вугільних підприємств ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля», ТОВ «Перше хімічне об’єднання», КП «Попаснянський районний водоканал».

    Під час першого питання засідання колегії було розглянуто плани заходів відділів державного нагляду, спрямованих на профілактику виробничого травматизму на піднаглядних підприємствах Луганської області у 2017 році. Зокрема, начальник Управління гірничого нагляду доповів про стан травматизму на вугільних підприємствах області у 2016 році та запропонував для попередження виробничого травматизму у 2017 році наступні заходи:

   - продовжити проведення превентивних заходів та моніторингів стану охорони праці на підприємствах, особливо в очисних і підготовчих виробках;

  - здійснити аналіз функціонування служб охорони праці видобувних підприємств, в першу чергу – на травмонебезпечних об’єктах.

    В рамках розгляду цього питання присутні заслухали доповіді заступників директорів з охорони праці вугільних шахт про стан виробничого травматизму на відповідних підприємствах, причини ставшихся у 2016р. нещасних випадків та про розроблені плани заходів, спрямовані на поліпшення промислової безпеки на шахтах.

    Начальник відділу державного нагляду в хімічній промисловості доповів про стан виробничого травматизму у піднаглядній галузі. Директор ТОВ «Перше хімічне об’єднання» поінформував про результати проведених спеціальних розслідувань нещасних випадків з тяжкими наслідками, виконання заходів, запропонованих спеціальною комісією та заплановані заходи у 2017 році з попередження виробничого травматизму на зазначеному підприємстві. Головний інженер КП «Попаснянський районний водоканал» доповів про обставини нещасних випадків, що були допущені на підприємстві та проведену роботу по профілактиці виробничого травматизму.

    За другим питанням заслухали начальника відділу державного нагляду в сфері гігієни праці, яка зазначила, що у 2016 році зареєстровано зростання рівня професійних захворювань у працівників вугільної галузі:

    «Підвищення рівня профзахворювань відбувається одночасно зі зниженням середнього віку захворілих та зниженням середнього стажу роботи у шкідливих умовах захворілих» - було зазначено в виступі та зауважено, що існує тенденція на формальне проведення медоглядів працівниками медичних установ. З огляду на це, доповідач запропонувала провести семінар з представниками медичних закладів з метою організації подальшої роботи по проведенню періодичних медоглядів, керівникам вугільних підприємств більше приділяти увагу оздоровленню працюючих.

    Зі свого боку, заступники генеральних директорів з охорони праці вугільних об’єднань Луганської області доповіли про плани дій, спрямованих на зменшення впливу шкідливих виробничих факторів на працівників шахт, та на профілактику виробничого травматизму і промислової безпеки у 2017 році.

    Третє питання висвітлив завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції, який доповів про заплановану діяльність сектору ЗМІ у поточному році:

    «Особлива увага приділяється висвітленню заходів, спрямованих на роз’яснення державної політики, ролі Держпраці у вирішенні поставлених Урядом завдань та взаємодії з органами місцевої влади щодо висвітлення результатів діяльності на їх офіційних сайтах». Наприкінці виступу доповідач звернувся до присутніх представників підприємств з проханням залучатися до популяризації діяльності Головного управління та його сайту серед працівників підприємств, активно сприяти пошуку нових шляхів взаємодії між Головним управлінням та піднаглядними підприємствами.

    Наразі за підсумками засідання колегії Головного управління Держпраці у Луганській області розроблюється проект рішення.

Прочитано 496 раз Последнее изменение Вівторок, 28 Лютий 2017 14:44
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация