Искать


 

П'ятница, 24 Лютий 2017 11:22

Заходи безпеки при роботі із електрифікованим інструментом: частина 2 – перевірка інструмента

Оцените материал
(0 голосов)

Заходи безпеки при роботі із електрифікованим інструментом: частина 2 – перевірка інструмента

    Працівник, що одержує інструмент має зробити наступне:

- перевірити відповідність марки, моделі, інвентарного номера та дату останнього випробування, записаного в журналі і виданого інструменту;

- оглянути на предмет пошкодження корпусні деталі, рукоятки, вимикач, штепсельну вилку і кабель;

- перевірити цілісність електричного ланцюга заземлюючого провідника від корпуса інструмента і до заземлювального контакту на вилці;

- включивши вилку в розетку, перевірити на холостому ході триразовим ввімкненням і вимиканням працездатність електроінструменту.

    Наявність хоча б однієї з перерахованих вище несправностей, говорить про те, що таким інструментом працювати не можна. А найголовніше при перевірці працездатності – якщо є навіть найменше відчуття дії електричного струму у вигляді поколювання, посмикування або мимовільного судомного скорочення м'язів – інструмент потенційно небезпечний, загрожує ураженням людини струмом під час роботи.

    Таким інструментом користуватися небезпечно, його необхідно відправити на профілактику або ремонт з подальшим обов'язковим випробуванням ізоляції підвищеною напругою.

    Кутові шліфувальні машинки, так звані «болгарки», серед електрифікованого інструменту стоять окремо по заходам безпеки. Абразивні круги, які застосовуються на «болгарках» поділяються за оброблюваного матеріалу (камінь або метал), за призначенням відрізні товщиною до 3-х міліметрів і шліфувальні завтовшки більше 6-ти міліметрів. Для забезпечення механічної міцності відрізні круги з бічних поверхонь укріплені армуючої сіткою зі скловолокна. Працювати боковою поверхнею відрізного кола заборонено, щоб не порушити армуючу сітку. І ще одна ознака, за якою підрозділяють абразивні круги – максимально допустима швидкість обертання.

    При зміні ріжучого інструменту, на «болгарках» більш ніж на якомусь іншому інструменті необхідно дотримуватися вимоги вимикати вилку з розетки електромережі. Щоб максимально зменшити ймовірність здійснення такої помилки, ключ для затягування притискної гайки прив'язують до вилки інструменту. Абразивні диски, які зазнали намокання і замерзання, перед роботою треба випробувати на стенді. Диски зі слідами ударів, наявністю тріщин, відколів й інших ушкоджень використовувати не можна.

    Звертаємо увагу ще на один технічний параметр електрифікованого інструменту – режим роботи. Порушення режиму роботи призводить до перегріву інструменту, і як наслідок – викривлення деталей і витікання мастила. Таким чином, погіршується ізоляція струмоведучих частин і з'являються струми витоку.

    Режим роботи «побутового» інструменту: 1 хвилину працює, 9 хвилин холоне, «професійного»: 5 хвилин – працює, 5 хвилин – остигає. Для «промислового» процеси нагрівання і охолодження настільки збалансовані, що можна працювати практично без перерв на остигання інструменту.

Прочитано 1139 раз Последнее изменение П'ятница, 24 Лютий 2017 11:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация