Искать


 

П'ятница, 03 Лютий 2017 09:39

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекції щодо змін в трудовому законодавстві та оплати лікарняних

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекції щодо змін в трудовому законодавстві та оплати лікарняних

    31 січня 2017 року фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області провели по дві лекції в Лисичанському кінотеатрі «Дружба» та Центрі надання адміністративних послуг (м.Лисичанськ). Темами лекцій було «Зміни в трудовому законодавстві» та «Оплата лікарняних листів».

    Під час першої теми була приділена увага змінам, які відбулися в Законі України від 06.12.2016 № 1774 – VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а також щодо дотримання законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати (в частині забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням її обов’язкових та стимулюючих складових, недопущення переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу тощо). Також були висвітлені питання які стосуються нелегальної зайнятості населення.

    Тема другої лекції була присвячена змінам, які були внесені протягом 2016 року у законодавство, яке регулює порядок нарахування лікарняних в Україні.

    Увагу присутніх було акцентовано на тому, що виходячи зі встановлених законодавством змін, лист непрацездатності   оплачується наступним чином: перші 5 днів непрацездатності працівника оплачуються коштом підприємства, все подальші – за рахунок соціального фонду.

    Також фахівці ГУ Держпраці надали роз’ярення щодо нюансів алгоритму розрахунку суми виплати за лікарняним листом та звернули увагу на тому, який відсоток від заробітку виплачується при оформленні лікарняного:

•50% середнього заробітку — застрахованим особам, страховий стаж яких до 3 років;

•60% середнього заробітку — застрахованим особам, страховий стаж яких від 3 до 5 років;

•70% середнього заробітку — застрахованим особам, страховий стаж яких від 5 до 8 років;

•100% середнього заробітку — застрахованим особам, страховий стаж яких більше 8 років (ст. 24 Закони № 1105).

   Пільгові категорії працівників незалежно від стажу отримують 100% від свого усередненого заробітку за розрахунковий період. При розрахунку суми декретних виплат величина страхового стажу не враховується, тобто оплата також складає 100% усередненого заробітку співробітниці.

   Слухачі лекцій відзначили їх корисність та подякували працівникам ГУ Держпраці за надану інформацію. Завдяки подібним зустрічам співробітники установ та організацій мають змогу дізнатися про важливі нововведення у трудовому законодавстві України та отримати відповіді на цікавлячи їх питання.

Прочитано 477 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация