Искать


 

Четвер, 26 Січень 2017 12:50

Фахівці ГУ Держпраці звертають увагу на правила безпеки під час використання газових приладів

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці звертають увагу на правила безпеки під час використання газових приладів

    В зимовий період, коли в побуті та на виробництві активно використовуються газові прилади, вкрай актуальним залишається питання безпеки використання газу. Фахівці відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області протягом тижня – з 18 по 25 січня 2017р. провели ряд превентивних заходів на підприємствах області, під час яких звернули увагу присутніх на зазначене питання.                

    Зокрема, семінари-наради були проведені в наступних установах:

18 січня – у Дитячій Бібліотеці (смт. Білокуракине) на тему «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків».

19 січня – у Міловській селищній раді (смт. Мілове) і Білокуракинськиому музеї (смт. Білокуракине) на тему «Безпека при використанні газу на виробництві та в побуті».

24 січня ця ж тема висвітлювалась у Міловській районній державній адміністрації (смт. Мілове) і Цілуйковському СК (смт. Білокуракине) на тему «Безпека при використанні газу на виробництві та в побуті»

25 січня – у Лисичанській обласній психлікарні на тему «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків».

    Під час заходів їх учасникам було нагадано про можливу небезпеку та основні правила безпеки під час використання газових приладів:

    Перед вмиканням побутових газових приладів необхідно провітрити приміщення, а кватирку вікна залишити відчиненою на період роботи газового приладу.

    ПАМ’ЯТАЙТЕ, що перед увімкненням газового приладу необхідно спершу піднести запалений сірник до пальника і тільки після цього відкривати кран.

     Перш ніж запалити пальник духової шафи, необхідно провітрити духову шафу.

    Перед користуванням газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння у димоходи, необхідно обов’язково перевірити в них тягу.

    Перевірка та прочищення вентиляційних та димових каналів проводиться одночасно, обов’язково перед опалювальним періодом, з оформленням відповідних актів – димоходи опалювальних котлів, ємкісних водонагрівачів (колонок), інших опалювальних приладів, що працюють сезонно.

    Перевірка здійснюється один раз на рік – перед початком опалювального сезону, а для приладів, які працюють увесь рік – два рази (навесні і восени.)

    Вимагайте від спеціалізованих підприємств та житлово-комунальних служб чищення димоходів !!!

    Один примірник акту перевірки димових та вентиляційних каналів повинен передаватись у газове господарство. Термін дії актів – 12 місяців.

    У зимовий період, у період різьких похолодань, власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів.

    При відсутності тяги в димоході користування газовими приладами (котлом або колонкою) КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.

    БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! У сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвод продуктів згоряння в димоходи з причини можливості виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення. Це небезпечно для життя.

     Фахівцями відділу державного нагляду в газовому комплексі під час проведення заходу надано консультації з питань охорони праці та промислової безпеки (виконання робіт підвищеної небезпеки, правила безпеки систем газопостачання). Під час проведення превентивних заходів підвищується рівень знань з питань безпечного користування газовими приладами, як наслідок знижується кількість нещасних випадків на виробництві та у побуті.

Прочитано 391 раз Последнее изменение Четвер, 26 Січень 2017 12:56
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация