Искать


 

П'ятница, 16 Вересень 2016 12:10

На Луганщині недбалість роботодавця привела до смертельного наслідку

Оцените материал
(0 голосов)

На Луганщині недбалість роботодавця привела до смертельного наслідку

В період активного проведення польових робіт, особлива увага Головного управління Держпраці у Луганській області прикована до сільського господарства.

     Галузь агропромислового комплексу є однією із найбільш травмонебезпечних галузей економіки України. Станом на 01.09.2016 поточного року в галузі АПК смертельно травмовано 54 працівника. Особисто небезпечним є період зернозбиральних робіт.

     З метою попередження Держпраці України та Головне управління Держпраці України, через засоби масової інформації звертало увагу керівників районів, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, що здійснюють зернозбиральні роботи на необхідність суворо дотримуватися вимог безпеки. Але незважаючи на усі зусилля та попередження нещасні випадки все ж таки трапляються.

        Невиконання правил безпечного ведення робіт, нехтування охороною праці навіть у невеликих підприємствах, де працюють досвідчені люди, і здавалося б нічого не може трапитися, неприпустимо. Сумним результатом недбалості роботодавця та невиконання ним вимог Кодексу законів про працю України та Закону України «Про охорону праці» є нещасний випадок зі смертельним наслідком, що стався у фізичної особи-підприємця (далі – ФОП), який здійснював свою діяльність з вирощування зернових культур на території Марківскього району Луганської області.

       06 серпня 2016 року на полі поблизу с. Крупчанське (Марківський район, Луганської області) робітник (1959 р.н.), найманий фізичною особою-підриємцем для збирання врожаю комбайном, був знайдений біля сільськогосподарської машини без ознак життя.

         Після надходження інформації до Головного управління Держпраці у Луганській області було розпочато спеціальне розслідування цієї події та позапланова перевірка ФОП. В ході розслідування комісія зі спеціального розслідування ГУ Держпраці оглянувши місце події, опитавши свідків та осіб причетних до цієї події, комісія встановила імовірні обставини та причини нещасного випадку та відтворила наступну хронологію події:

         Постраждалий, керуючи комбайном Дон-1500А, збирав зерно на вказаному полі, а водій, також найнятий ФОП, на автомобілі ГАЗ-53 возив зерно на склад до с. Лісна Поляна. Повернувшись зі складу, водій виявив померлого комбайнера на днищі жатки комбайну.

         При огляді місця події комісією ГУ Держпраці, було виявлено що щітка механізму очищення скла комбайна була відсутня, імовірно, у зв’язку з цим, постраждалий, не вимикаючи двигун, молотильний апарат та жатку комбайна, вийшов з кабіни і почав витирати пил з переднього скла кабіни. В цей момент він не втримався і впав у жатку, де був смертельно травмований.

         Під час розслідування нещасного випадку та перевірки ФОП, окрім відтворення хронології події, фахівці ГУ Дежпраці встановили, що ФОП залучив постраждалого до виконання робіт за усною домовленістю, без укладання трудового договору, що суперечить законодавству України про працю. Окрім цього, навчання з охорони праці, перевірки знань за професією тракторист – машиніст та інструктажів з потерпілим ніхто не проводив, що є грубим порушенням законодавства про охорону праці.

         Порушення законодавства з боку роботодавця стало однією з головних причин нещасного випадку. На ряду з цим, причинами нещасного випадку стало: експлуатація незареєстрованого у встановленому порядку комбайну ДОН-1500А, на якому відсутня склоочисна щітка лобового скла кабіни і обслуговування цієї машини з увімкнутим двигуном самим постраждалим. Також у ході перевірки було виявлено 6 одиниць сільсько-господарської техніки, незареєстрованих в органах Держпраці. Після проведення перевірки ФОП надав документи на сільгосптехніку для її реєстрації. При проведенні технічного огляду установлено, що транспортні засоби «не відповідають технічним вимогам».

         На даний момент розслідування цього нещасного випадку зі смертельним наслідком завершено. Нещасний випадок визнано таким, що пов’язано з виробництвом. Матеріали розслідування передані Головним управлінням Держпраці у Луганській області до відповідних установ, у тому числі до правоохоронних органів. За порушення Закону України «Про охорону праці» та Кодексу Законів про Працю України фізична особа-підприємець понесе адміністративну відповідальність у виді накладення штрафу у розмірі майже 90 000 грн., та найціннішу річжиття робітника це вже, на жаль, не поверне.

 

Прочитано 588 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация