Версия для печати
Понеділок, 21 Березень 2016 08:10

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекцію на шахті ім.Мельникова

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прочитали лекцію на шахті ім.Мельникова

17 березня на ВП «Шахта ім.Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області прочитали лекцію на тему «Профілактика силікозу».

Під час лекції присутнім була надана вичерпна інформація щодо захворювання: причини його виникнення, симптоми та профілактика.

Силікоз легенів – хвороба, яка розвивається в результаті вдихання пилу, що містить двоокис кремнію, протягом довгого часу. Для цього захворювання характерні розростання в легенях сполучної тканини і формування специфічних вузликів.

Причиною виникнення силікозу є проникання у легені частинок пилу, які вступають в контакт з клітинам імунної системи. Останні під час такого контакту виділяють ферменти, які пошкоджують тканини легенів і викликають фіброзні утворення (розростання обсягу сполучної тканини), які спочатку мають вигляд крихітних круглих вузликів, а потім можуть об’єднуватися у великі маси. В результаті таких процесів легені людини втрачають еластичність, а дихання вимагає великих зусиль.

Симптоми захворювання в залежності від його стадії проявляються по-різному:

- на першій стадії у хворого з’являється задишка при великому фізичному навантаженні, сухий кашель, періодичний больовий синдром у грудях;

- на другій стадії у хворого з’являється задишка при невеликому фізичному навантаженні,посилюється кашель,а болі в грудях набувають постійний характер;

- на третій стадії у хворого спостерігається постійна задишка, напади болісного кашлю з мокротою, напади задухи.

Профілактичні заходи на підприємствах, де працівники входять в зону ризику захворювання на силікоз, полягають у протипилових заходах: герметизації обладнання, автоматизації процесів, виведення робітників із зони запилення.

Для профілактики силікозу дуже важливо застосовувати індивідуальні і колективні засоби захисту.

Люди, які працюють на таких підприємствах, повинні проходити регулярні профілактичні медогляди, лікування та оздоровлення в санаторіях.

 

 

Прочитано 777 раз Последнее изменение Понеділок, 21 Березень 2016 12:20
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии