Искать


 

Понеділок, 15 Лютий 2016 08:12

Головне управління Держпраці у Луганській області інформує: мета та законодавча база атестації робочих місць за умовами праці

Оцените материал
(0 голосов)

Головне управління Держпраці у Луганській області інформує: мета та законодавча база атестації робочих місць за умовами праці

      Атестація робочих місць за умовами праці проводиться з метою оцінки умов праці на робочих місцях для виявлення шкідливих і небезпечних виробничих факторів і здійснення заходів щодо приведення умов праці у відповідність з державними нормативними вимогами охорони праці. Атестації робочих місць за умовами праці підлягають всі наявні в організації робочі місця.

    Результати атестації використовуються підприємствами й організаціями також для здійснення пільг і компенсацій, передбачених чинним законодавством.

     Так стаття 100 Кодексу законів про працю передбачає встановлення підвищеної оплати праці на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я.

      Стаття 76. Кодексу законів про працю передбачає надання щорічних додаткових відпусток працівникам:

1) за роботу із шкідливими і важкими умовами праці;

2) за особливий характер праці;

3) в інших випадках, передбачених законодавством.

      Крім того, результати атестації робочих місць за умовами праці використовуються в цілях:

- Контролю стану умов праці на робочих місцях;

- Оцінки ймовірності ушкодження (втрати) здоров'я працівника;

- Надання працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, безкоштовний сертифікований спецодяг, а також знешкоджуючи засоби.

     Відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” пенсії за віком на пільгових умовах за списками № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, а також пенсії, що можуть встановлюватися підприємствами й організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв, професій та посад залежно від умов праці, призначаються за результатами атестації робочих місць.

     Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442.

     Терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці в організації встановлюються виходячи з того, що кожне робоче місце повинне атестуватися не рідше одного разу на п'ять років.

 

 

 

Прочитано 811 раз Последнее изменение Понеділок, 15 Лютий 2016 11:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация